Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Kapitalnie się gra w takim zespole

Agata Sawicka: Kapitalnie się gra w takim zespole

fot. Cezary Makarewicz

W pierwszym spotkaniu 17. kolejki ORLEN ligi Impel Wrocław przegrał przed własną publicznością z ekipą z Bielska-Białej. - To był naprawdę bardzo ciężki pojedynek - przyznała po spotkaniu libero BKS Aluprof Bielsko-Biała, Agata Sawicka.

Po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu udało wam się dzisiaj pokonać we Wrocławiu miejscowy Impel 3:2. Jak możesz na gorąco skomentować ten pojedynek?

Agata Sawicka: – Tak na gorąco to mogę przede wszystkim powiedzieć, że cieszę się, że wygrałyśmy ten mecz. To był naprawdę bardzo ciężki pojedynek. Sam fakt, że mecz skończył się 3:2. Wśród nas było ogromne zmęczenie, teraz jesteśmy niesamowicie zadowolone, że wygrałyśmy ten mecz.

Uzyskany wynik sprawił, że w tabeli przybyły wam dwa punkty, natomiast wasze przeciwniczki zdobyły dzisiaj jedno oczko do ligowego dorobku. Cieszy bardziej zdobycz dwóch punktów czy może raczej martwi strata jednego?– Nie. Ja myślę, że każdy wygrany mecz to jest ogromne szczęście. Nawet jak straciłyśmy ten jeden punkt, to nie zmienia faktu, że wygrałyśmy cały mecz i to jest najważniejsze.

Trzeba przyznać, że losy dzisiejszego spotkania toczyły się do samego końca. W piątym secie ostatecznie przechyliłyście szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Co twoim zdaniem zadecydowało o takim wyniku?

– Moim zdaniem chyba jednak gra zespołowa. Uważam, że dzisiaj wszystkie dziewczyny zagrały bardzo dobrze i nawet jak którejś coś nie szło, to pomagałyśmy sobie nawzajem. Dzisiaj grało się naprawdę super i muszę przyznać, że kapitalnie się gra w takim zespole.

Patrząc z boku na to spotkanie, można było odnieść wrażenie, że udało wam się też zachować więcej zimnej krwi niż wrocławiankom. Szczególnie w końcówkach to wasza ekipa popełniała chyba mniejszą ilość błędów?

– Mam nadzieję, że w tym spotkaniu to my popełniłyśmy mniej błędów niż przeciwniczki. Moim zdaniem to też mogło w dużym stopniu przeważyć o naszej wygranej. Cóż mogę powiedzieć? Ogromnie się cieszę i gratulacje dla całego zespołu.

Jesteśmy już o krok od zakończenia rundy zasadniczej i wciąż ważą się losy układu tabeli. Powoli mogą się zatem pojawić kalkulacje i tzw. „matematyka”.

– Absolutnie z naszej strony nie będzie żadnej matematyki. To jest sport, my gramy fair-play i będziemy walczyć o każdy mecz, każdy punkt, aż nie padniemy.

Było o ORLEN Lidze. Warto jednak pamiętać o zbliżającym się wielkimi krokami Pucharze Polski. W tych rozgrywkach na pewno również będziecie jednym z faworytów – z jakim nastawieniem przystąpicie do rozgrywek pucharowych?

– Na pewno chcemy wygrać i zdobyć trofeum. Jak byśmy myślały inaczej, to nie ma sensu wychodzić na parkiet. Tak samo będziemy walczyły o złoty medal mistrzostw, jak i o puchar Polski.

Za tydzień bardzo ważny pojedynek z PTPS Piła. Jaki cel stawiacie sobie w konfrontacji we własnej hali z ekipą Mirosława Zawieracza?

– Oczywiście chcemy wygrać. Zwłaszcza że gramy u siebie – mamy swoich kibiców i wierzę, że to nam bardzo pomoże.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved