Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Silesia Volley prowadzi, przebudzenie MKS-u Dąbrowa Górnicza

Silesia Volley prowadzi, przebudzenie MKS-u Dąbrowa Górnicza

Awansu do 1/8 finału mistrzostw Polski mogą być już pewne siatkarki Silesii Volley MOSiR Mysłowice, które odniosły kolejne zwycięstwo w turnieju głównym na Śląsku. Falstart zaliczyła Częstochowianka, która przegrała z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Od środy w Mysłowicach na Bończyka, gdzie na co dzień gra i trenuje pierwszy zespół Silesii Volley, trwają mistrzostwa województwa śląskiego juniorek. W drugim dniu zmagań do turnieju przystąpiły siatkarki z Częstochowy, które wczoraj pauzowały. Dla podopiecznych Pawła Kapicy nie była to wymarzona inauguracja, bowiem turniej finałowy rozpoczęły od porażki. Z kolei dąbrowianki, będące rywalkami zespołu spod Jasnej Góry, przystąpiły do meczu z jedną roszadą na rozegraniu. Trener Borzecki w przeciwieństwie do spotkania z Silesią Volley postawił też na jedną libero. Mecz lepiej rozpoczął się dla juniorek z Zagłębia, które nadspodziewanie łatwo wygrały pierwszą partię 25:14. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się liderki MKS-u Marcelina Nowak oraz Karolina Piśla, prowadząc ekipę Ireneusza Borzeckiego do zwycięstwa w drugiej odsłonie meczu. Po zmianie stron gra się wyrównała, a rozstrzygnięcie zapadło w końcówce seta. W niej skuteczniej wypadły dąbrowianki, które dzięki zwycięstwu w trzech setach awansowały na 2. miejsce turnieju finałowego.

KS Częstochowianka – MKS Dąbrowa Górnicza S.A. 0:3
(15:25, 20:25, 22:25)

W drugim spotkaniu zmierzyły się zespoły z Mysłowic i z Wodzisławia Śląskiego. Oba miały na koncie po dwa punkty, jednak faworytkami meczu były broniące mistrzowskiego tytułu siatkarki Silesii Volley. Oba zespoły znają się jak łyse konie. Zarówno juniorki silesianek, jak i Zorzy Wodzisław Śl. stanowią o sile drużyn występujących w II lidze. Podopieczne Andrzeja Brzezinki miały również do wyrównania rachunki za dwie porażki z lidze oraz przegraną 0:3 w półfinale mistrzostw Śląska juniorek. Tymczasem już na początku spotkania na cztery oczka odskoczyły siatkarki Rafała Kalinowskiego, jednak ich przewaga nie trwała długo. Wodzisławianki zdołały się podnieść i przełamały rywalki przy stanie 16:15. Przy stanie 20:20 objawiła się największa bolączka Zorzy w tym sezonie – brak liderki, która wzięłaby ciężar gry na siebie. Po drugiej stronie siatki taką zawodniczką była Maja Szczepańska. Atakująca Silesii Volley mocnymi atakami odrzuciła zespół z Wodzisławia Śl. od siatki i jej zespół wygrał 25:21. W drugiej partii sytuacja się powtórzyła. Mistrzynie Śląska prowadziły 8:5, ale po potężnych serwisach z wyskoku Aleksandry Małek to Zorza prowadziła kilkoma punktami. Końcówka seta lepiej ułożyła się dla silesianek. Także trzeci set zakończył się wygraną siatkarek Rafała Kalinowskiego, które od stanu 20:20 przejęły inicjatywę w meczu. Dzięki wygranej Silesia Volley może być pewna awansu przynajmniej do 1/8 finału mistrzostw Polski juniorek.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice – Zorza Wodzisław Śl. 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)