Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku bez czołowych plażowiczów?

Plaża Gotyku bez czołowych plażowiczów?

fot. archiwum

Plaża Gotyku w tym roku odbędzie się od 20 maja do 2 czerwca 2013. Oprócz turniejów amatorskich i akademickich zaplanowano zawody PP kobiet i mężczyzn. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem do Torunia nie zawita czołówka polskich plażowiczów.

Powód? Eksportowe pary reprezentacji Polski, czyli Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, najprawdopodobniej będą przebywały na turniejach za granicą. Z kolei pozostali zawodnicy grają w hali, a termin 24-26 maja będzie kolidował z ich rozgrywkami. Przypomnijmy, że inną odmianę siatkówki uprawiają tak uznani zawodnicy jak Dominik Witczak, Damian Wojtasik, Jarosław Lech, Michał Makowski, Piotr Janiak czy Sebastian Sobczak.

Turnieje zawsze zaczynały się w czerwcu – mówi Damian Wojtasik, aktualny mistrz Polski w siatkówce plażowej i gracz halowy Caro Rzeczyca. – Przecież zawody nie będą atrakcyjne, skoro do Torunia mogą nie przyjechać najlepsze pary ze względu na rozgrywki halowe, które musimy dokończyć. Prawdopodobnie będziemy grali o awanse czy w przypadku Witczaka o mistrzostwo Polski. Nie ma też sensu prosto z hali schodzić na piasek, bo chcemy cieszyć kibiców swoją dobrą wytrenowaną grą.

I dodaje: – Jeśli ma to być w ogóle pierwszy turniej, to zawodnicy, którzy nie przystąpią do niego, będą musieli w kolejnym rywalizować w kwalifikacjach. Jak to będzie wyglądało, skoro czołówka będzie musiała się bić o turniej główny?Zdanie Wojtasika podziela Michał Makowski, który również występuje w zespole z Rzeczycy i będzie walczył o awans do I ligi. – To według mnie słaby pomysł – mówi. – Zawodnicy, którzy grają na hali i mają szansę awansować ligę wyżej, będą zmuszeni odpuścić ze względu na wypełnienie kontaktów. A nawet jeśli nie będzie meczów halowych, to po tygodniowym treningu na plaży nie będzie się tego miło oglądało.

Warto przypomnieć, że Makowski jest ostatnim zdobywcą Pucharu Polski. W ubiegłym roku takich rozgrywek próżno było szukać w kalendarzu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Wygrałem go z Dominikiem Witczakiem i mógłbym udowodnić, że to nie był przypadek, ale jeśli odbędzie się w takim terminie, to jestem przekonany, że kibiców czeka sporo niespodzianek – dodaje Makowski. – Zwycięzcą zostanie najmniej spodziewana para, co z jednej strony cieszy, ale z drugiej podcina skrzydła. Dodatkowo jeśli czołowe pary nie stawią się w Toruniu, to stracą swoje cenne punkty wywalczone w ubiegłym sezonie i zaczną pracę od nowa. To nie będzie fair.

Mimo narzekań siatkarzy, organizator turnieju Piotr Kaczmarek nie widzi innej możliwości rozegrania turnieju. – Inny termin nie wchodzi nawet w grę – mówi. – Zaraz po Plaży Gotyku rozpoczną się mistrzostwa świata do lat 23 w Mysłowicach, a po nich nie jesteśmy w stanie zorganizować turnieju.

 

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved