Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Nie będę odpowiadał na zaczepki

Piotr Makowski: Nie będę odpowiadał na zaczepki

fot. Maciej Dąbrowski

- Nie mam żadnych ukrytych intencji, żadnych interesów w tym, żeby zostać selekcjonerem reprezentacji! Po prostu chcę, żeby w kobiecej siatkówce działo się dobrze, żeby miała możliwości rozwoju takie same jak męska - mówi Piotr Makowski.

Już jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje, że schedę po Alojzym Świderku przejmie Piotr Makowski. Mimo że żadne dokumenty nie zostały jeszcze podpisane, to wielce prawdopodobne jest, że Makowski spróbuje podnieść z kolan żeńską siatkówkę w Polsce. – Nie mam żadnych ukrytych intencji, żadnych interesów w tym, żeby zostać selekcjonerem reprezentacji! Po prostu chcę, żeby w kobiecej siatkówce działo się dobrze, żeby miała możliwości rozwoju takie same jak męska – powiedział Piotr Makowski. – Nie potraktuję tego jako szansę wyłącznie dla siebie. Jest w tej chwili wiele osób, które naprawdę chcą, by w żeńskiej siatkówce coś się zmieniło, ruszyło do przodu – dodał.

Po raz kolejny działacze PZPS stanęli przed dylematem: czy ponownie dać szansę polskiemu trenerowi, czy zatrudnić zagranicznego szkoleniowca o światowej renomie. Piotr Makowski nie jest przekonany o tym, że obcokrajowiec uzdrowiłby polską żeńską siatkówkę. – Nie wiem czy trener z wielkim nazwiskiem rozwiązałby wszystkie problemy od ręki – stwierdził obecny opiekun Delecty. – Jest bardzo wiele pracy do wykonania i to głównie tej niezwiązanej bezpośrednio z siatkówką – dodał.

Kandydatura polskiego trenera wywołuje spore kontrowersje oraz różne opinie. – Im więcej pojawia się tych na „nie”, tym bardziej jestem na „tak”. Choć żeby była jasność: nie jestem jeszcze selekcjonerem polskich siatkarek – podkreślił Makowski. – Skupiam się na Delekcie, dlatego nie chcę się angażować w komentowanie wszystkich krytycznych głosów. Nie będę odpowiadał na zaczepki – zakończył trener bydgoskiego zespołu.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved