Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Paola Croce w Urbino, Jenny Barazza w Conegliano

Paola Croce w Urbino, Jenny Barazza w Conegliano

fot. archiwum

Po wycofaniu się z Serie A kobiet ekipy Universalu Modena część zawodniczek znalazła już nowe kluby. Libero Paola Croce związała się z Chateau D'Ax Urbino, natomiast Jenny Barazza została konkurentką Zuzanny Efimienko w Imoco Volley Conegliano.

Znakomita włoska libero, wielokrotna reprezentantka Włoch Paola Croce zdecydowała się na podpisanie kontraktu z zajmującym szóstą lokatę Chateau D’Ax Urbino. Zespół z Urbino ma w tym sezonie pecha w kontraktowaniu zawodniczek na pozycji libero. Kilka tygodni temu zespół opuściła Stacy Sykora, która zdecydowała się na zakończenie sportowej kariery na skutek problemów ze wzrokiem, a na dniach z Chateau D’Ax pożegnała się Antonietta Vallese. Przyczyną opuszczenia Urbino przez Vallese były problemy natury osobistej. – Miło mi przywitać nasz nowy nabytek – Paolę Croce. Jest to zawodniczka przedstawiająca wielką wartość sportową. Chcę również życzyć wszystkiego dobrego Antonietcie Vallese, która przechodzi teraz przez trudny okres w życiu. Urbino będzie wspierało Vallese w tych trudnych chwilach – przyznał prezydent Chateau D’Ax, Giancarlo Sacchi.

Dużego wzmocnienia dokonał również zespół Imoco Volley Conegliano. Szeregi ekipy prowadzonej przez Marco Gaspariego zasiliła legenda włoskiej siatkówki – Jenny Barazza. Była środkowa Assicuratrice Volley Modena ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów, w tym m.in. dwa mistrzostwa Europy, medale World Grand Prix, trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzyń czy po dwa puchary i mistrzostwa Italii. Doświadczona zawodniczka podpisała z klubem umowę obowiązującą przez najbliższe dwa lata. Dla Jenny Barazzy jest to swego rodzaju powrót do domu, ponieważ siatkarka urodziła się w położonej kilkanaście kilometrów od Conegliano miejscowości Codogno i tam stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. O ile fani Imoco Volley mogą być z tego transferu bardzo zadowoleni, o tyle Zuzanna Efimienko tej radości na pewno nie podziela. Polska środkowa ma teraz dwie poważne konkurentki do zajęcia miejsca w wyjściowej szóstce – oprócz Raffaelli Calloni rywalizować będzie z Barazzą. – Podpisanie umowy z Jenny na pewno poprawiło humory kibiców. Barazza to jedna z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji i swoimi umiejętnościami wesprze nas już w meczu z Bolonią. Jej doświadczenie pomoże młodszym zawodniczkom w treningu i własnym rozwoju – skomentował walory nowej podopiecznej trener Marco Gaspari.

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved