Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mysłowice zorganizują pierwsze w historii mistrzostwa świata U-23

Mysłowice zorganizują pierwsze w historii mistrzostwa świata U-23

fot. archiwum

W tym sezonie nad Słupną jednak nie zabraknie światowej siatkówki plażowej. Mimo że Mysłowice nie zorganizują, jak co roku, turnieju z cyklu World Tour, to jednak odbędą się w nich pierwsze w historii plażowe mistrzostwa świata do 23 lat.

Do tej pory tylko mistrzostwa Europy były rozgrywane w tej kategorii. W 2012 roku srebrne medale wywalczyła w nich nawet para Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, a wśród siatkarek tuż za podium uplasował się duet Kinga Kołosińska i Daria Paszek. W tym roku polscy młodzi plażowicze będą mogli walczyć w światowym czempionacie przed własną publicznością, gdyż ostatnio zapadły decyzje o organizacji mistrzostw świata U-23, które odbędą się w dniach 6-9 czerwca 2013 roku. Organizatorzy odbyli już rozmowy na ten temat z przedstawicielami wydziału siatkówki plażowej w Polskim Związku Piłki Siatkowej. – Rozmowy przebiegły w porządku. Mamy praktycznie wszystko dogadane. Pozostają nam tylko niewiadome z FIVB – informuje jeden z organizatorów MŚ U-23, Sebastian Michalak.

Dla Mysłowic to będzie duże wydarzenie. Ze względów finansowych miasto musiało zrezygnować z organizacji World Touru, jednak przy wsparciu z FIVB, które otrzymują organizatorzy, przy takich imprezach turniej mistrzowski spokojnie może się w Polsce odbyć. Przy zawodach World Tour nie ma takiego wsparcia, a w dobie kryzysu mało kto podejmuje się sponsorowania tak dużej imprezy. – FIVB wspomoże nas kwotą 70000$. Nie wiadomo jeszcze, czy i jaką pomoc finansową otrzymamy z PZPS – przyznaje Sebastian Michalak.Takie zawody są i łatwiejsze, i trudniejsze w organizacji. Łatwiejsze pod względem kosztów i trudniejsze organizacyjnie, bo gra w nich więcej zespołów, co za tym idzie – jest więcej spotkań – zwraca uwagę. – To będą pierwsze mistrzostwa świata do 23 lat – dodaje zadowolony Michalak.

Impreza rangi mistrzowskiej powinna przyciągnąć na Górny Śląsk wielu kibiców. Jednak organizatorzy myślą też o innych atrakcjach, które zwiększą popularność turnieju. – Mamy już kilka pomysłów, natomiast czekamy na umowę z FIVB i ostateczny budżet całego turnieju. Wtedy będzie łatwiej rozmawiać o konkretach – kończy Sebastian Michalak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved