Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodziczki z Kalisza ponownie najlepsze w Wielkopolsce

Młodziczki z Kalisza ponownie najlepsze w Wielkopolsce

fot. archiwum

Nie lada wyczynem popisały się młode siatkarki MUKS Amber Kalisz. Podopieczne Daniela Przybylskiego po raz drugi z rzędu zdobyły mistrzostwo Wielkopolski w kategorii młodziczek. Turniej finałowy rozegrany został w Turku.

Zawodniczki z grodu nad Prosną pojechały do Turku bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem w Środzie Wielkopolskiej. Ze składu „złotej” drużyny pozostały jednak tylko trzy siatkarki – Nikola Paluszczak, Paulina Raniś i Maja Łysiak. Wraz z koleżankami musiały się zmierzyć w miniony weekend z UKS Piątką Turek, Bazarem Śrem i PTPS Piła.

O triumfie kaliskich siatkarek zadecydowały dwa sobotnie mecze – inauguracyjny z gospodyniami z Turku oraz ekipą z Piły, wygrane po 2:0. – Mecz Ambera z PTPS-em był najładniejszym w całym turnieju. W obu setach dominowała zacięta walka w okolicach remisu – przyznał jeden z sędziów finałowych zawodów, Andrzej Wojciechowski. W niedzielne przedpołudnie kaliszanki mogły zapewnić sobie tytuł mistrzowski już w pierwszym spotkaniu dnia, ale dość niespodziewanie uległy Bazarowi Śrem 0:2. – W niedzielę mieliśmy fatalny dzień, na szczęście wystarczyły nam świetne wyniki osiągnięte w sobotę – stwierdził trener Ambera, Daniel Przybylski. O końcowej klasyfikacji mistrzostw zadecydowało ostatnie spotkanie pomiędzy gospodyniami a pilankami, zakończone zwycięstwem Piątki 2:1. – To był jeden z najbardziej wyrównanych turniejów, jaki mogłem obserwować. Dawno nie byłem na takich zawodach, gdzie ostatni mecz decydował o kolejności wszystkich zespołów – mówi opiekun Ambera.

To ewenement, bo naprawdę rzadko zdarza się, żeby w młodzieżowej siatkówce klub obronił tytuł mistrza województwa, tym bardziej że w tamtym roku grał zupełnie inny zespół. Wszyscy w hali w Turku byli pod wielkim wrażeniem, że rok po roku udało nam się zostać najlepszym klubem w Wielkopolsce w kategorii młodziczki. Mnie to bardzo cieszy, bo w mojej dotychczasowej pracy nigdy takie coś się nie zdarzyło – podsumował finały wojewódzkie trener Przybylski.



MVP finałów wybrana została rozgrywająca Ambera, Nikola Paluszczak.

Wyniki turnieju finałowego:
UKS Piątka Turek – Amber Kalisz 0:2
(23:25, 20:25)
Bazar Śrem – PTPS Piła 1:2
(25:20, 10:25, 9:15)
Amber Kalisz – PTPS Piła 2:0
(25:23, 28:26)
UKS Piątka Turek – Bazar Śrem 2:0
(25:13, 25:13)
Bazar Śrem – Amber Kalisz 2:0
(25:11, 26:24)
PTPS Piła – UKS Piątka Turek 1:2
(19:25, 29:27, 13:15)

Klasyfikacja końcowa:
1. Amber Kalisz
2. UKS Piątka Turek
3. Bazar Śrem
4. PTPS Piła

Skład mistrzyń województwa Wielkopolskiego: Paula Wermunt, Karolina Pyłypiw, Paulina Kubiak, Nikola Paluszczak, Agnieszka Tomaszewska, Julita Tracz, Julia Tomczak, Karolina Różańska, Melania Gałczyńska, Paulina Raniś, Maja Łysiak, Sara Woźniak, Olga Nowakowska, Klaudia Nowakowska.

źródło: faktykaliskie.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved