Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > M. Kozar: Wierzę, że w przyszłym sezonie w Lubinie zagości PlusLiga

M. Kozar: Wierzę, że w przyszłym sezonie w Lubinie zagości PlusLiga

fot. archiwum

Cuprum Lubin utrzymuje się w czołówce zaplecza siatkarskiej ekstraklasy. Zawodnicy aktualnie trzeciego zespołu I ligi nie kryją aspiracji, mówiąc wprost o perspektywie awansu. - Postaramy się uszczęśliwić lubińskich kibiców - mówi Marcin Kozar.

Wróciłeś do zespołu z wypożyczenia. Wierzyłeś, że to jeszcze nastąpi?

Marcin Kozar:Rok temu na Wigilii z drużyną, do której byłem wypożyczony (Ren But Złotoryja), rozmawiałem z trenerem tamtej drużyny. Powiedziałem, że jeszcze trener mnie zobaczy jak gram w pierwszej lidze. Zawsze marzyłem o tym, żeby zagrać w I lidze i szczerze mówiąc, po cichu na to liczyłem. Przecież po to ciężko pracuje się na treningach, żeby wskoczyć o ten poziom wyżej i ciągle podnosić swoje umiejętności sportowe.

Wygrywasz rywalizację na pozycji libero z Sebastianem Tylickim, trener Szabelski ostatnio stawia na ciebie?– Tylik i ja ciężko pracujemy na treningach. Przed trenerem naprawdę są ciężkie wybory, kto ma zagrać w danym meczu, tak naprawdę ja bym nie chciał być na jego miejscu. Trener dał mi szansę zagrania w pierwszym składzie od meczu w Nysie, zaufał mi, i na razie wygrywamy. Chciałbym żebyśmy nadal wygrywali i bardzo chciałbym grać w pierwszym składzie. Jednak to trener oceni jak wyglądałem na treningach i czy zagram w wyjściowym składzie.

Wywalczyłeś z zespołem awans do II ligi, zabrakło cię przy awansie do I. Wprowadzisz zespół do PlusLigi?

– Tak! Wywalczyłem awans do II ligi z drużyną. To było naprawdę super przeżycie! Bardzo żałuję, że nie było mnie z zespołem Cuprum podczas awansu do I ligi. Widać tak musiało być, żebym teraz mógł wywalczyć razem z całą drużyną awans do PlusLigi! Bardzo o tym marzę i postaramy się z całą drużyną uszczęśliwić lubińskich kibiców siatkówki. Głęboko wierzę, że w przyszłym sezonie w Lubinie zagości PlusLiga.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved