Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Tichacek: Jedno zwycięstwo nie wyciągnie nas do góry

Lukas Tichacek: Jedno zwycięstwo nie wyciągnie nas do góry

fot. archiwum

- Delikatnie mówiąc, gramy kiepsko i powinniśmy być szczęśliwi z każdego zwycięstwa - powiedział po porażce w finale Pucharu Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów, Lukas Tichacek.

W miniony weekend mistrzowie Polski nie zdobyli Pucharu Polski. Co prawda, udało im się awansować do finału, ale w nim okazali się słabsi od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Nie możemy uważać, że skoro nie zdobyliśmy Pucharu Polski, to świat się skończył. Powinniśmy cieszyć się z tego, że awansowaliśmy do finału. Przecież w Częstochowie byliśmy najniżej sklasyfikowanym zespołem PlusLigi – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Lukas Tichacek. – Tytuł zdobyliśmy w poprzednim sezonie i trzeba o tym zapomnieć. To jest już historia, inny sezon – dodaje rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów.

To już drugi niezrealizowany w tym sezonie cel podopiecznych Andrzeja Kowala. Pozostała im jeszcze jedynie obrona mistrzowskiego tytułu, ale jeśli rzeszowianie nie ustabilizują formy, to może się okazać, iż nawet to zadanie będzie ponad ich siły. – Powinniśmy się cieszyć z tego, że dostaliśmy się do ścisłego finału. Delikatnie mówiąc, gramy kiepsko i powinniśmy być szczęśliwi z każdego zwycięstwa. Przecież na dobrą sprawę mogliśmy przegrać mecz z Delectą i niedzielny finał oglądać w domu w telewizji – zaznaczył czeski rozgrywający. – Jedno zwycięstwo niczego nie zmienia, nie wyciągnie nas do góry. Gdybyśmy przynajmniej zagrali bardziej kombinacyjnie i efektowniej dla oka, moglibyśmy się z czegoś cieszyć – zakończył Tichacek.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved