Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Such: Możliwe, że pokusimy się o niespodziankę

Jan Such: Możliwe, że pokusimy się o niespodziankę

fot. archiwum

Campera Wyszków w najbliższej kolejce czeka trudny mecz z Ślepskiem Suwałki. Jan Such skupia się jednak nie tylko na tym spotkaniu. - Możliwe, że pokusimy się po cichu o niespodziankę, by na zakończenie wylądować w pierwszej czwórce - mówi.

Panie trenerze, jakie nastroje panują w drużynie przed wyjazdem do Suwałk? Czy Camper jedzie tam w roli faworyta? Przypomnijmy, że Ślepsk przegrał na własnym parkiecie tylko dwa razy, z Czarnymi Radom i BBTS-em Bielsko-Biała.

Jan Such:Będzie to dla nas trudny mecz. Faktycznie oni przegrali u siebie tylko z czołówką. Ostatnio zaliczyli jednak słabszy mecz z Poznaniem i będą grali „z nożem na gardle”. Spodziewam się strasznej walki z ich strony. My jedziemy po dowolną ilość punktów, ponieważ każda zdobycz daje nam w 80-90 procentach ósemkę, czyli to, co sobie zakładamy. To mocny zespół, przypomnę, przed sezonem, w meczach towarzyskich przegrywaliśmy z nimi. Wtedy jednak dopiero się zgrywaliśmy. Obecnie analizujemy mecze i intensywnie przygotowujemy się pod kątem Ślepska.

Podkreślił pan, że Camper jest o krok od zapewnienia sobie fazy play-off. Czy jest taka drużyna, z którą chcielibyśmy zagrać w pierwszej rundzie?– W tym momencie nie ma szans na kalkulacje, ponieważ do końca rundy pozostało jeszcze siedem spotkań i jeszcze dużo może się pozmieniać. Do grona ośmiu najlepszych drużyn może w każdej chwili wejść dziewiąta i dziesiąta drużyna tabeli. Podkreślam jeszcze raz, nie kalkulujemy i skupiamy się tylko i wyłącznie na zapewnieniu sobie miejsca w ósemce. Ważne jest, by zespół grał jak najlepiej, a wtedy może wygrać z każdym.

Czy jest szansa, że w sobotę wystąpi Kamil Kacprzak?

Kamil na pewno nie wystąpi w najbliższym meczu. Obrzęk, co prawda, ciągle się zmniejsza, jednak jest to kontuzja trochę poważniejsza, niż przypuszczaliśmy. W tym momencie pod znakiem zapytania stoi jego występ nawet z Czarnymi Radom. Obecnie Kamil przebywa w Kędzierzynie Koźlu, gdzie mają profesjonalną aparaturę. Mamy nadzieję, że wyleczy się jak najszybciej. Chciałbym poinformować kibiców, że otrzymałem informację o stanie zdrowia Dominika Żmudy, który od przyszłego tygodnia planuje zacząć lekki trening i wrócić do drużyny. To cieszy, jednak będzie mu ciężko po okresie rehabilitacji wrócić do pełnej dyspozycji jeszcze przed końcem sezonu i pomóc zespołowi. Jeśli jednak wykaże taką chęć, na pewno dostanie szansę.

Jak pan porówna poziom sportowy prezentowany przez Campera, ten z początku sezonu i obecny? Czy przygotowuje pan zespół już pod kątem play-off i czy ten szczyt formy ma dopiero nadejść?

Tak, ciągle doskonalimy grę. Pracujemy nad wieloma systemami, tymi z najwyższego poziomu. Ćwiczymy przekazywanie bloku, ciągle poprawiamy systemy bloku-obrony. Wszystko po to, by drużyna grała coraz lepiej i żeby apogeum osiągnęła w najważniejszym momencie. Jeśli rzeczywiście uda się to zrealizować, możliwe, że pokusimy się po cichu o niespodziankę, by na zakończenie wylądować w pierwszej czwórce, może z medalem. Przypomnę, że przez większość sezonu, nasz skład w całości opierał się na zawodnikach, którzy w zeszłym sezonie grali w drugiej lidze w Wyszkowie i w Hajnówce. Siatkarze tacy jak Waldemar Świrydowicz i Kamil Kacprzak są owszem dużym wzmocnieniem, ale byli sprowadzeni do Campera głównie z powodu kontuzji pozostałych graczy. Przez dłuższy czas nie grał Paweł Kaczorowski, Dominika Żmudę wykluczyła również kontuzja przed inauguracją. Niedawno straciliśmy na kilka kolejek Kamila, więc w dalszym ciągu trzon zespołu stanowią byli drugoligowcy. Mam tu na myśli między innymi Dominika Zalewskiego i Jacka Obrębskiego, zawodników, którzy w wyniku bardzo ciężkiej, solidnej pracy na treningach prezentują tak wysoki poziom. Rzadziej występują od początku, jednak zawsze wnoszą dużo do gry i można na nich liczyć. Jestem zadowolony z całego zespołu.

 

źródło: kscamper.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved