Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Malczewski: Chciałem, żeby Muszynianka zagrała lepiej

Jacek Malczewski: Chciałem, żeby Muszynianka zagrała lepiej

- Chciałem, żeby nasze dziewczyny zobaczyły, ile im jeszcze brakuje do perfekcji, do bardzo dobrej gry - przyznał po porażce z liderkami Jacek Malczewski. Choć AZS przegrał w trzech setach, to przewaga Muszynianki nie zawsze była tak bardzo widoczna.

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej spotkały się ze sobą zespoły znajdujące się na dwóch przeciwległych biegunach. Muszynianka dzięki wygranej nad ekipą z Podlasia może być już bowiem praktycznie pewna pierwszego miejsca po fazie zasadniczej, zaś AZS Białystok cały czas nie może uporać się z niezliczonymi kłopotami. – Mecz się kibicom podobał, było głośno na sali, mnie trochę mniej – ocenił Bogdan Serwiński, który w środowym spotkaniu pozwolił pograć zawodniczkom, które do tej pory nie miały aż tak wielu okazji do pojawiania się na parkiecie.

Mineralne zdecydowanie dyktowały warunki przebiegu rywalizacji jedynie w pierwszej partii, którą w rezultacie wygrały 25:14. – Na pierwszy set wyszłyśmy troszkę nieśmiało, byłyśmy troszkę przestraszone. Stąd nasza nie najlepsza postawa w pierwszej partii – przyznała kapitan AZS-u, Natalia Kurnikowska, która podobnie jak i cały zespół była zadowolona ze znacznie lepszej postawy w kolejnych partiach. Mimo tego jednak białostocczankom w żadnej z nich nie udało się postawić kropki nad i. – Fajnie poradziłyśmy sobie w drugim secie, ale też szkoda końcówki tej odsłony [AZS wygrywał 23:19, ale przegrał seta – przyp. red.]. Kinga Kasprzak ustrzeliła nas dwa razy zagrywką i nie udało się wygrać. Myślę, że mecz i nasza postawa mogły się podobać kibicom – zdradziła.

Jacek Malczewski,
który od niedawna prowadzi borykający się z kłopotami zespół, wolałby, by przeciwnik pokazał się z jeszcze lepszej strony. – Chciałem, żeby Muszynianka zagrała lepiej, chciałem, żeby nasze dziewczyny zobaczyły, ile im jeszcze brakuje do perfekcji, do bardzo dobrej gry – przyznał trener, dla którego poważnym problemem do zmartwień może być oddana przez jego zawodniczki końcówka drugiej partii. AZS Białystok skupia się teraz jednak na bardzo ważnym dla zespołu meczu z Siódemką Legionovią, który odbędzie się już w najbliższy weekend.