Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dorota Pykosz wznowiła treningi. Uda jej się wrócić do szóstki?

Dorota Pykosz wznowiła treningi. Uda jej się wrócić do szóstki?

fot. archiwum

Do zajęć z drużyną po niemal 10-tygodniowej przerwie wróciła Dorota Pykosz. Środkowa na grę w wyjściowej szóstce może jednak zaczekać, bo pod jej nieobecność błyskawicznie rozwinął się talent 20-letniej Justyny Łukasik.

Po raz ostatni na boisku 34-letnia środkowa Atomu pojawiła się w połowie listopada w wygranym wyjazdowym spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz (3:0). Od tamtej pory opuściła 14 meczów (9 w lidze i 5 w Lidze Mistrzyń) i pod okiem dr. Aleksandra Bieleckiego przechodziła rehabilitację kontuzjowanego śródręcza. Początkowo rokowania wydawały się bardziej optymistyczne i przerwa miała potrwać ok. 4-6 tygodni. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że przedłużyła się aż do końca stycznia.

Brak Pykosz i kontuzjowanej od początku sezonu Sylwii Wojcieskiej mocno skomplikował sytuację pod siatką. Ówczesnemu trenerowi Atomu Jerzemu Matlakowi pozostała zaledwie 33-letnia Julia Szelukina i mająca zerowe doświadczenie w seniorskiej siatkówce nastoletnia Justyna Łukasik. Matlak zwrócił się więc do zarządu klubu, by ten uzupełnił kadrę i sprowadził do Atomu nową środkową. Do Sopotu przyjechała Bułgarka Gabriela Koeva, trenowała z drużyną trzy tygodnie, ale kontraktu ostatecznie nie podpisała.

U boku doświadczonej Szelukiny talent Łukasik rozkwitł błyskawicznie. Dziś jest zupełnie inną zawodniczką niż jeszcze kilka tygodni temu. Powrót Pykosz do treningów z zespołem to dobra wiadomość nie tylko dla zyskującego minimalne pole manewru trenera Grabowskiego, ale i… Łukasik. Młoda siatkarka nie musi obawiać się rychłego powrotu na ławkę, bo swoją szansę pod nieobecność bardziej doświadczonej koleżanki wykorzystała z nawiązką. A na powrót Pykosz do wyjściowej szóstki szybko się nie zanosi.*Więcej w serwisie trójmiasto.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved