Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Głód: Słabszy okres gry musi się przydarzyć

Tomasz Głód: Słabszy okres gry musi się przydarzyć

fot. Przemysław Cyrulik

- Od grudnia ciągnie się za nami pasmo porażek. Zanotowaliśmy spadek w tabeli, w której jest bardzo ciasno. Szkoda, że w Lubinie nie udało nam się postawić kropki nad "i", bo nasza gra naprawdę wyglądała nieźle - mówi libero MKS Banimex Będzin.

Kiedy rozmawialiśmy ostatnim razem, byliście liderem I ligi. Teraz zajmujecie dopiero szóste miejsce, a w ostatniej kolejce ulegliście Lubinowi 2:3, chociaż prowadziliście już 2:0. Co się dzieje z waszym zespołem?

Tomasz Głód:Zgadza się. Od grudnia ciągnie się za nami pasmo porażek. Zanotowaliśmy spadek w tabeli, w której jest zresztą bardzo ciasno. Szkoda, że w Lubinie nie udało nam się postawić przysłowiowej kropki nad „i”, bo nasza gra naprawdę wyglądała nieźle.

Zanotowaliście pięć porażek z rzędu i przełamaliście się dopiero w przedostatniej kolejce w spotkaniu przeciwko mistrzowi I ligi – Stali Nysa. Jednak wasi rywale także przeżywają kryzys i w tabeli są jeszcze niżej od was.To prawda. Udało nam się zwyciężyć za trzy punkty. Mam wrażenie, że od momentu wygranego meczu z Nysą nasza gra zaczyna wyglądać już dobrze. Słabszy okres gry musi się przydarzyć, aby później przystąpić do najważniejszych meczów fazy play-off w najwyższej formie.

Do końca rundy rewanżowej pozostało jeszcze sporo kolejek. Od trzeciego w tabeli zespołu dzielą was tylko dwa punkty.

Zamierzamy maksymalnie się sprężyć i w końcu zacząć się piąć w ligowej tabeli, zwłaszcza że tak jak powiedziałeś, te różnice są naprawdę niewielkie.

Niedawno swoje niezadowolenie z postawy drużyny wyraził prezes klubu. Czy taka krytyka działa mobilizująco czy wręcz przeciwnie na cały zespół?

Uważam, że takie sprawy nie powinny wypływać poza krąg zespołu i pozostać między zarządem a drużyną, dlatego nie chciałbym zabierać głosu w tej sprawie.

Prezes stwierdził, że widoczny w zespole jest brak Michała Potery, który grał na twojej pozycji, lecz jednocześnie podkreślił, że proces siatkarskiego dojrzewania jest bardzo powolny, odnosząc się do twojej osoby. To twój premierowy sezon w pierwszej lidze, jak wygląda on z twojej perspektywy?

Z pewnością Michał jest starszym, bardziej doświadczonym zawodnikiem. Ja natomiast jestem zadowolony, że się tu znalazłem i mogę zbierać cenne doświadczenie. Gra w pełnym wymiarze, na poziomie pierwszej ligi i walka o jak najwyższe cele jest mi bardzo potrzebna, abym mógł się cały czas rozwijać i podnosić swoje umiejętności.

W następnej kolejce zmierzycie się z przedostatnią drużyną pierwszej ligi – AZS UAM Poznań. Przystąpicie do tego spotkania w roli faworyta.

Musimy wygrać ten mecz za trzy punkty, ale z drugiej strony nie możemy też zlekceważyć przeciwnika, zwłaszcza że w szeregach tego zespołu nastąpiła zmiana trenera, która, jak widać po ostatniej kolejce, ma dobry wpływ na zespół. Zrobimy wszystko, by sięgnąć w tym spotkaniu po komplet punktów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved