Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszoligowcy są rozgoryczeni i chcą rozmawiać z PlusLigą

Pierwszoligowcy są rozgoryczeni i chcą rozmawiać z PlusLigą

fot. archiwum

Od momentu, kiedy akcjonariusze PlusLigi uznali, że o grze w najwyższej klasie nie będzie decydowała tylko strona sportowa, ale przede wszystkim organizacyjna spółki, działacze pierwszoligowi wraz ze swoimi podopiecznymi mogli poczuć się odrzuceni.

Władze wprawdzie uspokajały, ale rzeczywistość mocno skrzeczy. Związkowi działacze podczas jednego ze spotkań z pierwszoligowcami, późną jesienią 2011 r., obiecywali, że kluby działające na zapleczu zostaną objęte szerokim programem rozwoju. Dla zwycięzcy rozgrywek przewidywano wysoką nagrodę, za pozostałe miejsca na podium również obiecywano premie. A przede wszystkim deklarowano, że wybrane mecze siatkarskiego zaplecza będą transmitowane w jednej z telewizji. Ba, wybrano nawet spośród I-ligowców grupę, która miała już negocjować szczegóły umowy. Tymczasem te plany, nie wiadomo z jakiego powodu, zostały „zamrożone”.

Pod względem sportowym wcale nie jest tak źle, bo na pewno poziom jest więcej niż zadowalający – przekonuje wiceprezes Banimexu Będzin, Jacek Sitarek.Najgorsze, że my, jako pierwszoligowcy, potencjalnym sponsorom nie możemy nic zaoferować – mocno akcentuje prezes Sitarek. – Teraz cieszymy się z każdej migawki w TVP Katowice, ale naszych darczyńców to raczej nie zadowala. Gdyby każdy pierwszoligowiec miał zagwarantowane w sezonie kilka meczów w telewizji, wówczas rozmowy z potencjalnymi sponsorami byłyby łatwiejsze. A tak trzeba się zdać na swoją operatywność i zabiegać o środki, by zespół odpowiednio funkcjonował.

Już drugi sezon taka formuła obowiązuje w PlusLidze. Jednak kryteria licencyjne powinny obowiązywać wszystkich, a tymczasem już przed tym sezonem władze ligowe dokonywały różnych „magicznych sztuczek”, by kluby je spełniły (np. AZS Politechnika Warszawska). Działacze pierwszoligowych klubów chcą dialogu z władzami związkowej centrali i pragną się podzielić swoimi pomysłami, dla przykładu nowej formuły Pucharu Polski.Cały tekst Włodzimierza Sowińskiego
w katowickim Sporcie i serwisie przegladsportowy.pl

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved