Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Drużyna pokazała charakter

Paweł Szabelski: Drużyna pokazała charakter

fot. archiwum

- Lepiej mieć zawodników o zbliżonym poziomie umiejętności, ale tworzącym prawdziwy zespół, niżeli dwunastkę najlepszych indywidualności siatkarskich, które nie rozumieją zasad współdziałania - mówi trener Cuprum Lubin, Paweł Szabelski.

Pewnie każdy związany z klubem wolałby oglądać taką grę, jaką zaprezentowaliśmy od trzeciego seta. W tym sezonie nasza gra jest strasznie nierówna, ale wiele zespołów z naszej ligi ma podobne problemy. Każdy punkt w rundzie rewanżowej, przy tak wyrównanej stawce, jest na wagę złota. Natomiast każda strata punktowa może mieć kolosalne znaczenie w ostatecznym rozrachunku. Walczymy o to, by być jak najwyżej w lidze, a każdy mecz traktujemy priorytetowo – mówi trener Cuprum Lubin, Paweł Szabelski. W ostatniej kolejce jego zespół wygrał 3:2 z MKS Banimex Będzin, chociaż przegrywał już 0:2. – Trener Legień dysponuje chyba najbardziej wyrównaną dwunastką zawodników w lidze, ale nie jestem osobą kompetentną, aby oceniać problemy bogactwa jego drużyny. Nie musi dotyczyć to drużyny z Będzina, ale jedno jest pewne: lepiej mieć zawodników o zbliżonym poziomie umiejętności, ale tworzącym prawdziwy zespół, niżeli dwunastkę najlepszych indywidualności siatkarskich, które nie rozumieją zasad współdziałania – dodaje szkoleniowiec lubinian.

Po zamieszaniu z terminem meczu pomiędzy Pekpolem Ostrołęka a Cuprum ostateczną decyzję wydał PZPS. Siatkarska centrala zarządziła, że spotkanie to odbędzie się w najbliższy poniedziałek. – Mamy świadomość, że gramy kolejny ważny mecz. Ostrołęcka drużyna to mocny rywal, szczególnie gdy gra u siebie. Dysponują dobrym przyjęciem, grają sporo i skutecznie środkiem. Do tego mają kilka indywidualności. Znakomity libero i solidny atakujący. Jedziemy do zespołu, który przegrał tylko raz na własnym obiekcie, ale powalczymy o pełną pulę. Mamy wysokie aspiracje i będziemy chcieli to potwierdzić na parkiecie rywala – zapowiada Paweł Szabelski. Lubinianie obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli i mają tylko jeden punkt przewagi nad piątym Pekpolem.

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved