Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Musimy zagrać spokojną, mądrą siatkówkę

Krzysztof Gierczyński: Musimy zagrać spokojną, mądrą siatkówkę

fot. archiwum

W najbliższy weekend Jastrzębski Węgiel wybiera się do Bydgoszczy na mecz z aktualnym liderem PlusLigi, miejscową Delectą. - Trzeba zagrać podobnie jak gospodarze, czyli spokojną i mądrą siatkówkę - mówi skrzydłowy drużyny ze Śląska, Krzysztof Gierczyński.

W najbliższej kolejce zmierzycie się z aktualnym liderem PlusLigi, Delectą Bydgoszcz. Czy dla ciebie obecna pozycja podopiecznych Piotra Makowskiego jest zaskoczeniem?

Krzysztof Gierczyński: Nie jest to zaskoczeniem, gdyż Delecta w tym sezonie pokazuje równą grę od samego początku. To zespół, któremu nie zdarzały się większe wpadki, a wynika to z tego, że bydgoszczanie już drugi albo trzeci sezon grają w prawie niezmienionym składzie. Jest tam ten sam rozgrywający, przyjmujący. Ta drużyna okrzepła i wykorzystuje to w tym sezonie. Jej (Delecty – przyp. red.) miejsce przed sezonem byłoby zaskoczeniem, natomiast w tej chwili nie jest.

Co trzeba zrobić, aby rzucić piach w tryby tej świetnie funkcjonującej maszyny?Bydgoszczanie grali dobrze, natomiast w naszej hali przegrali 2:3. Nie miałbym nic przeciwko, abyśmy ten wynik powtórzyli i również po tie-breaku wygrali na tym trudnym i specyficznym obiekcie. „Łuczniczka” jest bardzo duża, trybuny są oddalone od boiska, czego rezultatem jest fakt, że gra się tam przeciwnikowi albo bardzo dobrze, albo słabiej. Mam nadzieję, że trafimy w tę pierwszą opcję. Trzeba będzie zagrać podobnie jak Delecta, czyli spokojną, mądrą siatkówkę.

Motywacji wam nie zabraknie, bo na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Jastrzębski Węgiel wciąż ma szansę, aby być na 1. miejscu w tabeli.

Dokładnie. Walczymy i o punkty, i o najwyższe miejsce. Wciąż jest szansa na 1. pozycję w tabeli, dlatego zarówno dla nas, jak i dla Delecty najbliższe spotkanie będzie bardzo ważne.

* rozmawiał Marcin Fejkiel (jastrzebskiwegiel.pl)
* więcej w serwisie jastrzebskiwegiel.pl

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved