Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jednostronne spotkanie w Krakowie

I liga K: Jednostronne spotkanie w Krakowie

W zaległym spotkaniu 12 kolejki I ligi kobiet AZS UEK Kraków rozbił Spartę Warszawa 3:0. We wszystkich setach dominacja gospodyń nie podlegała dyskusji, Eliteski były lepsze w każdym elemencie, a warszawianki zdobyły zaledwie 29 punktów.

Przed spotkaniem faworyt był jeden – AZS. Nie mogło być inaczej, skoro spotkały się drużyny z początku i końca tabeli. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2, wtedy to gospodynie dzięki swojej zagrywce zaczęły „odjeżdżać” Sparcie. Nieprzyjęty serwis Aleksandry Król, a następnie dwa asy pod rząd w wykonaniu Sandry Cabańskiej i zrobiło się 8:3 dla Elitesek. Szkoleniowiec drużyny ze stolicy próbował przerwać serię krakowianek, biorąc czas, ale niewiele to dało. Po przerwie AZS powiększał przewagę, a Sparta miała coraz większe problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku. Gdy Katarzyna Połeć zatrzymała atak Marty Dudy, gospodynie prowadziły 20:9. Końcówka nie przyniosła zmian. AZS pewnie wygrał premierową odsłonę 25:12.

Drugi set zagrywką rozpoczęła Katarzyna Wawrzyniak, a „ekonomistki” wyszły na prowadzenie 3:0. Serię przerwał atak Marty Dudy, jednak pojedyncze akcje nie mogły przynieść wyrównanej walki z Eliteskami. Kolejną zawodniczką po stronie gospodyń, która zanotowała serię na zagrywce, była Katarzyna Urban, dzięki jej serwisom krakowianki prowadziły 11:1. AZS-owi przytrafił się moment przestoju, co wykorzystała Anna Widera i Sparta odrobiła trzy punkty. Na więcej krakowianki nie pozwoliły i po chwilowej zadyszce powróciły do swojej normalnej gry, powiększając przewagę. Drugi set zakończyła Sandra Cabańska, obijając blok rywalek, a wynik był taki sam jak w pierwszej odsłonie, 25:12.

W trzecim secie kibice byli świadkami sytuacji rzadko spotykanej w halach siatkarskich. W drużynie AZS-u pierwszą zawodniczką wprowadzającą piłkę do gry była Katarzyna Urban, która popisała się niesamowitą serią zagrywek, wykonała ich łącznie 20! Przyjmująca Elitesek serwowała lekkie, ale sprawiające dużo problemów piłki, z czego korzystała Aleksandra Król zbijając je na siatce po niedokładnym przyjęciu. Serię przerwała dopiero Anna Widera, a wynik brzmiał 19:1! Kibice w hali nagrodzili Spartę brawami za walkę do końca, ale poza Widerą tylko dwie zawodniczki zdobyły punkty dla gości tym secie – były to Joanna Pogorzelska i Małgorzata Gogołek. Eliteski zagrały koncertowo ostatniego seta, nie popełniając żadnego błędu! AZS zdeklasował Spartę w ostatniej partii, wygrywając 25:5, a całe spotkanie trwało godzinę.

AZS UEK Kraków – Sparta Warszawa 3:0
(25:12, 25:12, 25:5)

AZS UEK: Urban, Cabańska, Skiba, Wawrzyniak, Połeć, Król, Sroga (libero) oraz Sadowska i Wąsowska
Sparta: Widera, Pasznik, Gryko, Duda, Sałyga, Gogołek, Kucińska (libero) oraz Szafraniak, Tomczyk, Pogorzelska i Lisiecka