Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Susek: Daleko zajdziemy

Barbara Susek: Daleko zajdziemy

W tegorocznych rozgrywkach zaplecza ekstraklasy zespół Silesii Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów idzie jak burza, zajmując wysoką trzecią pozycję. - Wiem, że jak będziemy walczyć dalej z taką determinacją i ambicją, to zajdziemy daleko - mówi Barbara Susek.

W sobotę mielczanki nie sprawiły wam większych problemów. Wygrałyście 3:1. Czy z perspektywy boiska również był to mecz z cyklu łatwych, lekkich i przyjemnych?

Barbara Susek:Tak, wygrałyśmy 3:1, jednak nie uważam, że był to mecz łatwy i przyjemny, patrząc chociażby na drugi set. Od samego początku starałyśmy się realizować założenia taktyczne, dzięki czemu łatwiej nam było ograć przeciwnika. Konsekwencja w zagrywce, a także w ustawieniu bloku pozwoliła nam na poukładaną i dobrą grę.

Bo gładko wygrany pierwszy set zapowiadał, że równie łatwo pójdzie wam w kolejnej odsłonie meczu. Tymczasem to Stal zaczęła dochodzić do głosu i wygrała seta.

W pierwszym secie wyszłyśmy mocno skoncentrowane, popełniałyśmy bardzo mało błędów, dzięki czemu set wygrałyśmy gładko. Jednak w drugiej odsłonie meczu pozwoliłyśmy mielczankom na narzucenie swojego tempa gry, przez co wkradło się dużo błędów i nerwowości w naszych szeregach. Przeciwnik grał konsekwentnie w zagrywce, obronie i ataku, a tego nam zabrakło. Ale zrehabilitowałyśmy się w kolejnych setach i nie wypuściłyśmy już zwycięstwa z rąk.

Przed sezonem nikt na was nie stawiał. Tymczasem do końca od dłuższego czasu znajdujecie się w czubie tabeli. Jak to robicie?

Tak często bywa, że przed sezonem są liderzy, na których stawia się w całym sezonie rozgrywkowym. Na nas postawiłoby pewnie niewielu. Ale to dzięki naszej bardzo ciężkiej pracy na treningach oraz dobrej postawie na każdym meczu możemy pochwalić się tym, gdzie jesteśmy teraz. Zawsze ciężej się gra, gdy od samego początku jest presja ze strony klubu, środowiska siatkarskiego, my tej presji nie miałyśmy, dzięki czemu mogłyśmy się skupić na naszej dobrej grze. Do każdego meczu podchodzimy tak samo, z wielką ambicją i chęcią wygrania go bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. A jak to robimy? Wierzę, że duża w tym zasługa całego zespołu i kadry. Jest u nas super kolektyw, każda pracuje ciężko, bo wiemy, że tylko ciężką pracą można dojść daleko.

Co prawda do fazy play-off jeszcze daleko, ale twoim zdaniem Silesia Volley jest w stanie powalczyć o najlepszą czwórkę I ligi kobiet?

Nie widzę innego scenariusza jak gra w pierwszej czwórce (śmiech). Wierzę, że nas na to stać. Każda z nas marzy o tym, żeby się w niej znaleźć, ale wiadomo, siatkówka, zwłaszcza żeńska, rządzi się swoimi prawami, więc nie wiadomo, co może się wydarzyć. Ja jednak wiem, że jak będziemy walczyć dalej z taką determinacją i ambicją, to zajdziemy daleko.

Wygrana ze Stalą była piątym z rzędu zwycięstwem Silesii Volley. Czy zwycięska passa będzie również kontynuowana po meczu w Murowanej Goślinie?

Tak, cieszymy się z tego bardzo. Wierzę, że passa dalej będzie trwała, ponieważ zaczynamy ciężki okres rozgrywkowy, gdyż w ciągu dwóch tygodni zagramy cztery mecze. Na pewno nie spoczniemy na laurach i dalej będziemy chciały pokazać wszystko, na co nas stać. W Murowanej Goślinie musimy skupić się tylko na naszej dobrej grze, bez głupich błędów oraz taktyce, którą trener nam przygotowuje. Jeśli spełnimy wszystkie te czynniki to na pewno będziemy wracać w dobrych humorach.

Przed rokiem twoją rywalką po przekątnej była Rachel Laybourne, teraz o miejsce w wyjściowym składzie walczysz z młodą Patrycją Ząbek. Co możesz powiedzieć o tej zawodniczce?

Jest to młoda zawodniczka, która w krótkim czasie zrobiła duży postęp, przypomnę, że została przestawiona z pozycji środkowej bloku na atak, co nie jest łatwym zadaniem, bo są to zupełnie odmienne pozycje. Jednak jeśli dalej będzie robiła takie postępy i ciężko pracowała, to może zajść daleko.