Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Szczurowski: Ciężko powiedzieć, dlaczego Stal gra nierówno

Wojciech Szczurowski: Ciężko powiedzieć, dlaczego Stal gra nierówno

fot. archiwum

- Zawsze miło się wraca do takich miejsc. Nysa to miasto, gdzie żyje się siatkówką, więc zawsze miło jest poczuć znowu atmosferę "nyskiego kotła" - mówił były zawodnik nyskiego zespołu - Wojciech Szczurowski, który jako kibic oglądał ostatnie spotkanie Stali.

Przyjechałeś do Nysy na mecz po raz pierwszy od kiedy zakończyłeś karierę. Miło było wrócić?

Wojtek Szczurowski: Zawsze miło się wraca do takich miejsc. Nysa to miasto, gdzie żyje się siatkówką, więc zawsze miło jest poczuć znowu atmosferę „nyskiego kotła”.

Muszę zapytać o spotkanie, które przed chwilą się skończyło. Jak ci się podobał mecz i postawa obu drużyn?– Mecz miał dwie odsłony. Pierwszy i drugi set to zdecydowana dominacja Nysy, a potem przebudził się zespół z Ostrołęki. Było sporo błędów po jednej i drugiej stronie, ale myślę, że takie mecze gra się trudno, gdy stoi się pod ścianą, a Nysa pod taką ścianą się znalazła. Jak dla mnie dużą rolę w tym meczu odegrał Piotrek Łuka, który w moim odczuciu był MVP tego meczu.

Byłeś świadkiem pierwszego, z siedmiu w tym sezonie, wygranego tie-breaka Nysy. Jak myślisz, czemu Stal gra tak nierówno?

– Co do postawy Nysy w tym sezonie, to nic nie mogę powiedzieć, ponieważ był to pierwszy mecz jaki widziałem. Ciężko powiedzieć, dlaczego Stal gra nierówno. Myślę, że po wygraniu ligi w zeszłym sezonie urosły apetyty, a jak dla mnie to drużyna się osłabiła personalnie i może stąd te gorsze wyniki.

Nie ciągnie cię do siatkówki? Nie chciałbyś zostać np. trenerem albo menendżerem?

– Czy nie ciągnie mnie do siatkówki? Zakończyłem przygodę ze sportem i nie dostałem jakiejś propozycji, więc musiałem poszukać swojej własnej drogi i sposobu na życie. Teraz ze sportem łączy mnie moja córka Julka, która w wieku 11 lat ma już 172 cm wzrostu. Zaczyna ona przygodę z siatkówką i mam nadzieję, że się będzie rozwijać w tym kierunku.

*Rozmawiała Katarzyna Filipowicz (www.azsnysa.pl)

źródło: azsnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved