Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sabina Nowosielska: Cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy sukces

Sabina Nowosielska: Cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy sukces

fot. zaksa.pl

Po wieloletnich próbach Puchar Polski trafił znowu w ręce siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To pierwszy sukces pod sterami nowej prezes klubu, Sabiny Nowosielskiej. - Cały czas w nich wierzyłam - przyznała Strefie Siatkówki sterniczka ZAKSY.

Kędzierzynianie pokonali w finale mistrzów Polski 3:1, a po ostatnim gwizdku sędziego wybuchom radości w zespole nie było końca. – Jestem zadowolona, naprawdę bardzo szczęśliwa. Ja w nich cały czas wierzyłam i oni wiedzieli, że muszą tylko wygrywać. To jest fajna drużyna, świetny skład. Chłopaki bardzo dobrze się rozumieją i to jest tego rezultat. Jak na razie to jest mój pierwszy puchar jako prezesa ZAKSY – mówiła po zakończonym pojedynku szczęśliwa prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sabina Nowosielska, która objęła schedę po wieloletnim prezesie ZAKSY, a wcześniej i Mostostalu, Kazimierzu Pietrzyku. Nowosielska jest drugą kobietą-prezesem w PlusLidze, drużyną z Warszawy kieruje bowiem Jolanta Dolecka i obie świetnie odnajdują się w męskim świecie. – W moim biznesie, w którym jestem od lat, tj. w handlu środkami chemicznymi, również są sami mężczyźni. Przeniosłam doświadczenie z jednej instytucji na drugą – przyznała Nowosielska.

W Kędzierzynie-Koźlu od dłuższego czasu czekało się na sukces, który nie mógł nadejść. W tym momencie oprócz wywalczonego krajowego pucharu, siatkarze ZAKSY są jedynym polskim zespołem, który pozostał w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Daniela Castellaniego i Sebastiana Świderskiego przez długi czas przewodzili też stawce drużyn w PlusLidze. Gdzie tkwi zatem recepta na tak dobrą sytuację klubu? – Mamy świetnego szkoleniowca, równie świetnego drugiego trenera, znakomity sztab i to oni zajmują się całą tą sportową stroną, tj. trenowaniem, jak najlepszym przygotowaniem zespołu i zostawiam to fachowcom. Ja zajmuję się tylko i wyłącznie zarządzaniem spółką, jej promowaniem i rozwojem – poinformowała Sabina Nowosielska.

Prezes ZAKSY w niedawno zakończonym Plebiscycie Strefy Siatkówki przez głosujących kibiców wybrana została najlepszym działaczem w minionym 2012 roku. – Byłam bardzo dumna, że moje działania zostały zauważone i zaakceptowane – nie ukrywała radości Nowosielska. – Postawiłam na marketing, bo drużyna jest tego warta, klub jest tego warty. Wydaje mi się, że efekty widać. Cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy sukces drużyny – dodała.Trofeum, jakie wywalczyli w Częstochowie kędzierzynianie, to nie wszystko, co zabrali do domów. Aż sześć z siedmiu nagród indywidualnych trafiło w ręce siatkarzy ZAKSY. Oprócz tego zespół z Kędzierzyna-Koźla czekają i inne nagrody. – Mamy specjalny regulamin premiowania, panowie go dokładnie znają, także z pewnością będą zadowoleni – zakończyła z uśmiechem Sabina Nowosielska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved