Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Krystyna Strasz: Dzięki zagrywce udało się wygrać

Krystyna Strasz: Dzięki zagrywce udało się wygrać

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Impel Wrocław pokazał w drugim secie, że jest w tej chwili o wiele mocniejszy niż na początku sezonu i w tej lidze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - powiedziała po spotkaniu libero dąbrowskiego zespołu Krystyna Strasz.

Gratuluję zwycięstwa. Wynik tego nie wskazuje, lecz mecz do łatwych nie należał.

Krystyna Strasz: – Faktem jest, że dzisiejszy mecz do łatwych nie należał. Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Powiem jednak szczerze, że osobiście spodziewałam się jeszcze trudniejszego spotkania. Na szczęście miałyśmy mocną zagrywkę i dzięki niej udało się wygrać. Wrocław pokazał jednak w drugim secie, że jest w tej chwili o wiele mocniejszy niż na początku sezonu i w tej lidze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wrocławianki na pewno jeszcze powalczą.

W drugim secie zanotowałyście przestój. Poszło z rzędu kilka punktów i spuściłyście głowy.– Dokładnie tak było. Popełniłyśmy kilka błędów własnych. Przeciwnik to wykorzystał, zaczął zagrywać bardziej kąśliwie i nie mogłyśmy nic zrobić. Zabrakło nam trochę szczęścia, które w tym secie zagościło po stronie przeciwnika. Wszystko im wchodziło, obijały nasze ręce. My zaś nie mogłyśmy się pozbierać. Całe szczęście, że od początku kolejnego seta wzięłyśmy się do roboty i to my przejęłyśmy inicjatywę, której nie oddałyśmy do końca spotkania.

Kluczem do waszego zwycięstwa była zagrywka i niezwykle skuteczna gra w obronie.

– Tak się poukładało. Takie też były nasze założenia, które realizowałyśmy. Wiedziałyśmy, że musimy Wrocław odrzucić od siatki, gdyż mają bardzo mocny środek. Ostatnie mecze wrocławskiego Impelu pokazały, że środkowe zdobywają bardzo dużą ilość punktów. To był nasz główny cel, by odrzucić Wrocław od siatki właśnie zagrywką.

Tym spotkaniem pokazałyście, że do końca walczyć będziecie o tę drugą lokatę, która daje większy komfort w postaci większej ilości meczów na własnym boisku.

– Powiem szczerze, że przynajmniej ja na tę chwilę nie patrzę na naszą pozycję w lidze, na ilość już zdobytych punktów. Mnie osobiście interesują zwycięstwa i z taką wolą wychodzimy w każdym spotkaniu na boisko. Zdobyte punkty niech się już same układają.

Doświadczenie potrzebne na ligowych parkietach zawdzięczacie grze w europejskich pucharach.

– Na pewno występy z najlepszymi drużynami służą ogrywaniu, są jednak również bardzo męczące. Nie wiem czego jest więcej, zdobytego doświadczenia czy zaliczonego zmęczenia. Mamy wyrównany skład i to jest moim zdaniem najważniejsze.

Przed wami kolejny ważny mecz z pilankami.

– Tak jak mówiłam, zawsze gramy o zwycięstwo. Piła jest trudnym terenem. Już nie raz przekonałyśmy się, że na pilskim parkiecie gra się bardzo ciężko. Cóż jeszcze powiedzieć, czeka nas ciężka przeprawa. Zapewniam jednak, że z tego trudnego terenu nie wrócimy bez punktów.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved