Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Porażka Arkasu, Sivas też przegrywa

Turcja M: Porażka Arkasu, Sivas też przegrywa

Wiele emocji i zaciętej walki można było zobaczyć podczas 14. kolejki tureckiej ekstraklasy mężczyzn, wielokrotnie o wyniku decydowały szczegóły. Pierwszej porażki w sezonie doznał Arkas Izmir, przegrał też zespół Marcela Gromadowskiego.

Rywal ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w walce o Final Four LM, Arkas Izmir, pomimo dobrej postawy swojego lidera Libermana Agameza doznał pierwszej porażki w sezonie. W meczu na szczycie Arkas okazał się słabszy od Halkbanku Ankara, który przegrał tylko drugą odsłonę. Była drużyna Piotra Gruszki zdecydowanie lepiej zagrywała i atakowała od swojego przeciwnika i to okazało się kluczem do sukcesu. Pomimo porażki Arkas wciąż ma jednak sporą przewagę nad resztą stawki.

Arkas Izmir – Halkbank Ankara 1:3
(16:25, 25:23, 18:25, 16:25)

Kolejnej porażki doznał zespół Marcela Gromadowskiego. 4 Eylül Sivas przegrywał już w meczu z sąsiadem w tabeli, Gümüşhane Torul Gençlik 0:2, ale po ciężkiej walce wygrał trzeciego seta. Było to jednak wszystko, na co było stać Sivas w tym spotkaniu, bowiem w czwartym secie rywale przypieczętowali wygraną. Marcel Gromadowski rozpoczął spotkanie w wyjściowej szóstce.

Gümüşhane Torul Gençlik – 4 Eylül Sivas 3:1
(25:22, 25:21, 23:25, 25:21)

Niespodziewanie długo męczyli się z plasującym się u dołu tabeli Çankaya Bld. Ankara siatkarze BBSK Stambuł. Była to prawdziwa siatkarska wojna, a o końcowym rezultacie zadecydowały szczegóły. BBSK prowadził już w tym meczu 2:1, ale zawodnicy z Ankary prowadzeni przez będącego w dobrej dyspozycji Jekicia zdołali doprowadzić do tie-breaka, którego ostatecznie przegrali.

Çankaya Bld. Ankara – BBSK Stambuł 2:3
(25:19, 24:26, 19:25, 30:28, 14:16)

Niełatwą przeprawę mieli także siatkarze Maliye Milli Piyango Ankara, którzy byli faworytem meczu z Ziraatem Ankara. Wyżej notowana ekipa wprawdzie wygrała 3:1, ale w każdym secie na boisku trwała zacięta walka, wynik praktycznie do samego końca był sprawa otwartą, a o końcowym rezultacie zadecydowały pojedyncze akcje. W zwycięskim zespole warta odnotowania jest na pewno dobra postawa liderów Marco Ivovica i Nikoli Gjorgiewa.

M. Milli Piyango Ankara  – Ziraat Ankara 3:1
(25:23, 23:25, 25:22, 27:25)

Tempa nie zamierzają na pewno zwalniać siatkarze Fenerbahce. Ivan Miljković i Leonel Marshall poprowadzili swój zespół do kolejnego już zwycięstwa. Mecz z Galatasaray był bardzo ciekawym widowiskiem, obie ekipy nie odpuszczały i o losach poszczególnych partii zadecydowały detale. Niedawni rywale PGE Skry Bełchatów w fazie grupowej Ligi Mistrzów prowadzili już w meczu 2:0 i dobrze zaczęli trzecią partię. Galatasaray, gdzie liderem był Władymir Nikołow, jednak pozbierało się i doprowadziło do seta czwartego, w którym to jednak przeciwnicy postawili kropkę nad „i”.

Galatasaray Stambuł –  Fenerbahçe Stambuł 1:3
(22:25, 24:26, 27:25, 24:26)

Jedyny trzysetowy wynik padł w meczu, gdzie spotkały się zespoły z dołu tabeli. TED Kolejliler Ankara okazał się zdecydowanie lepszy od Yenişehir Bursa. Zespół z Ankary poza pierwszym setem, którego wygrał dopiero w końcówce, w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia i zanotował lepsze statystyki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Yenişehir Bursa TED Kolejliler Ankara 0:3
(21:25, 15:25, 22:25)