Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Serhiy Kapelus: Mam nadzieję, że to będzie nasz sezon

Serhiy Kapelus: Mam nadzieję, że to będzie nasz sezon

fot. Cezary Makarewicz

- Nie poprzestaniemy na Pucharze Polski, postaramy się wygrać wszystko, co tylko się da - ambicji i woli walki, wprost zapowiadając kolejne wygrane, po triumfie w finale Pucharu Polski nie krył przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - Serhiy Kapelus.

Wasza droga do finału PP wbrew rezultatom półfinałowym nie była najłatwiejsza. Także wynik meczu finałowego nie oddaje w pełni przebiegu rywalizacji.

Serhiy Kapelus: – Resovia była trudnym przeciwnikiem. Jednak już przed meczem podkreślaliśmy, że przyjechaliśmy z nastawieniem zdobycia pucharu. Byliśmy zmobilizowani nawet na 300%. Wszystko się poukładało, tak jak byśmy tego chcieli, wrócili zawodnicy walczący wcześniej z urazami, nie byliśmy szczególnie zmęczeni. Dodatkowo w półfinale wygraliśmy po trochę lżejszym meczu niż rzeszowianie, nie powiedziałbym, że nasz mecz był łatwy, ale nie mieliśmy konieczności rozgrywania tie-breaka. Resovia wygrała 3:2 i być może to także miało wpływ na to, że byliśmy w lepszej formie, lżejsi, mniej zmęczeni.

Po przegranym pierwszym secie zdołaliście się podnieść, wracając do swojej gry. Co było punktem zwrotnym, wpływającym na zmianę obrazu gry?Bardzo chcieliśmy tego zwycięstwa, momentami aż za bardzo. Resovia natomiast zaczęła mecz spokojnie, mniej nerwowo, patrząc z boku, powiedziałbym nawet, że w przeciwieństwie do nas byli bardzo spokojni. W nasze szeregi wkradła się nie tylko nerwowość, pojawiła się też niewielka kłótnia w zespole, jednak na szczęście wszystko minęło po pierwszym secie. Chłopaki wyjaśnili pewnie niedomówienia i zaczęliśmy grać najlepiej, jak tylko potrafimy.

Końcówka meczu to jednak rywalizacja punkt za punkt, niewiele brakowało do przedłużenia rywalizacji…

W tych ostatnich akcjach było tyle emocji, że trudno powiedzieć, jak spotkanie mogło się potoczyć. W takich sytuacjach zapomina się o taktyce, przedmeczowych założeniach. Gra się tak, jak by się chciało. W tych ostatnich akcjach przede wszystkim zachowaliśmy więcej tej „zimnej krwi” i dzięki temu wygraliśmy.

Brak gwarancji awansu do europejskich pucharów wpływał w jakimkolwiek stopniu na poziom waszej motywacji i nastawienie do turnieju?

– Mieliśmy założenie, aby grać jak najlepiej, prezentować swoją dobrą grę w każdym kolejnym meczu. Niezależnie czy to spotkania PlusLigi, Ligi Mistrzów, czy Pucharu Polski. W każdym meczu, wychodząc na boisko, gramy na 100%. Nie poprzestaniemy na Pucharze Polski, postaramy się wygrać wszystko, co tylko się da. Koncentracja, z którą podchodzimy do wszystkich meczów, może nam zaszkodzić gdzieś w późniejszym czasie, jednak na razie okazała się pomocna i ta mobilizacja poprowadziła nas do zwycięstwa.

Za wami pierwszy sukces w sezonie, wygrana w Pucharze Polski was uskrzydli?

– Bardzo bym tego chciał, mam nadzieję, że to będzie nasz sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved