Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Rogerio Nogueira: Realizujemy prośby trenera

Rogerio Nogueira: Realizujemy prośby trenera

fot. Sabina Bąk

Rogério Nogueira do drużyny z Kędzierzyna-Koźla trafił niewiele ponad miesiąc temu, a już może pochwalić się zdobyciem Pucharu Polski. - Jestem bardzo szczęśliwy - mówił po finale z Resovią, dodając, że jego zespół nie zamierza poprzestać jedynie na tym trofeum.

Jest dobrze! Jestem tu dopiero od miesiąca, a już zdobyłem pierwsze trofeum, wygrałem Puchar Polski. Jestem bardzo szczęśliwy – nie krył radości ze zwycięstwa w finałowym spotkaniu nad Resovią Rzeszów brazylijski przyjmujący, Rogério Nogueira. W turnieju finałowym na drodze kędzierzynian do wywalczenia pucharu stanęły drużyny z Jastrzębia Zdroju i z Rzeszowa. Z obiema ekipami podopieczni Daniela Castellaniego uporali się w czterech setach. Tym samym puchar kraju po jedenastu latach wrócił do klubu z Kędzierzyna-Koźla. Co zdaniem dwudziestotrzyletniego Brazylijczyka było kluczowe dla triumfu jego teamu? – Nasza drużyna jest dobra, bardzo silna. Tworzymy zgraną ekipę, na boisku jesteśmy monolitem – tłumaczył, podkreślając to, co wszyscy kędzierzyńscy gracze powtarzają niczym mantrę. – Trener przez cały czas prosi nas o to, byśmy grali zespołowo, a my te prośby realizujemy. W meczu z Resovią było to widać, graliśmy naprawdę dobrze, dzięki temu wygraliśmy.

Popularny Mineiro przed przyjazdem do Polski występował w brazylijskiej Superlidze, a jego ostatnim klubem był São Bernardo Volei. Co zatem skłoniło go do opuszczenia ojczyzny? – Myślę, że gra poza granicami Brazylii, gra w Europie, jest dobrym rozwiązaniem dla każdego zawodnika. W Europie jest kilka lig uważanych, za najlepsze na świecie, a PlusLiga jest jedną z nich. Mam szansę nauczyć się czegoś nowego, dlatego zdecydowałem się na przyjazd do Polski – tłumaczył swą decyzję, która może być niewielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, iż coraz więcej jego rodaków postanawia powrócić do Kraju Kawy i tam kontynuować swą siatkarską karierę. – Sądzę, że ci zawodnicy, którzy decydują się na powrót do Brazylii, robią to dlatego, że mają już za sobą przygodę z ligami europejskimi. Teraz po prostu chcą wrócić do ojczyzny, do swoich rodzin. Ja jednak jestem młody i jeśli chcę zbierać doświadczenie, uczyć się nowych rzeczy, muszę spróbować swoich sił za granicą – kontynuował Nogueira.Miałem propozycję z różnych krajów, nie tylko z Polski. Ale wybrałem polską ligę, bo wiele o niej słyszałem, między innymi to, że jest bardzo silna.

Dodatkowo młody Brazylijczyk podkreślił, że choć wygrana turnieju w Częstochowie sprawiła im wiele radości, to w imię zasady, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, wcale nie zamierzają na tym poprzestać. – Zdobyliśmy już Puchar Polski, teraz naszym kolejnym celem jest wygranie Ligi Mistrzów i tytułu mistrza kraju.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved