Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik nie poprowadzi już Krispolu Września

Krzysztof Wójcik nie poprowadzi już Krispolu Września

fot. archiwum

Początek roku nie był zbyt udany dla siatkarzy Krispolu Września. Liderzy pierwszej grupy II ligi mężczyzn w ostatni weekend przegrali kolejny już mecz. Z kolei w poniedziałek zarząd klubu zdecydował o zmianie na stanowisku trenera.

Siatkarze Krispolu Września przewodzą w pierwszej grupie II ligi mężczyzn, jednak po nie najlepszym początku roku ich przewaga nad resztą stawki niemal zupełnie stopniała. W pięciu meczach rozegranych w 2013 roku siatkarze z Wrześni wygrali tylko raz, pokonując outsidera grupy, LO Świnoujście, który do tej pory zdołał wygrać tylko dwa sety. W efekcie tego sześciopunktowa przewaga nad drugą ekipą z początku roku stopniała do zaledwie jednego punktu. Ścisk w czołówce tabeli jest tak duży, że straty punktowe w kolejnych meczach (a przeciwnikami będą ekipy z czołówki tabeli) mogą sprawić, że siatkarze Krispolu nie wystąpią w fazie play-off.

W przyszły weekend siatkarze Krispolu zmierzą się z siatkarzami Morza Szczecin, którzy po nie najlepszym początku sezonu, ostatnio wygrali pięć meczów z rzędu, tracąc zaledwie dwa sety. Wynik tego meczu może mieć duży wpływ na wygląd tabeli tej grupy.

Zarząd wrzesińskiego klubu zdecydował się nie czekać na dalszy rozwój wydarzeń i podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera. Krzysztofa Wójcika zastąpi Marek Jankowiak, od 1987 roku związany zawodowo głównie z siatkarzami akademickiego zespołu Politechniki Poznańskiej. W ciągu ćwierćwiecza pracy trenerskiej zespoły prowadzone przez Jankowiaka kilkukrotnie cieszyły się awansami do II oraz I ligi (w rozgrywkach mężczyzn oraz kobiet).źródło: inf. własna, krispolwrzesnia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved