Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Felipe Fonteles: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Felipe Fonteles: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

fot. Cezary Makarewicz

- Nie możemy spoczywać na laurach, musimy myśleć jak dalej ulepszać swoją grę. Dziś świętujemy, ale jutro zapomnimy o tym i przystąpimy do dalszej pracy - mówi Felipe Fonteles. Przyjmujący ZAKSY został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego.

Dla Brazylijczyka Felipe Fontelesa to był pierwszy krajowy puchar w karierze. – Zdobyliśmy mistrzostwo stanowe, kiedy grałem w klubie z Rio de Janeiro i Puchar CEV z Pallavolo Modena. Ogromnie się cieszę z Pucharu Polski i jestem szalenie wdzięczny klubowi. Pani Sabina (Nowosielska, prezes ZAKSY – przyp. red.) bardzo w nas wierzy i zapewnia wszystko, czego potrzebujemy. Naprawdę zasłużyliśmy na zwycięstwo, ciężko na nie pracowaliśmy. To nam bardzo pomoże w dalszych spotkaniach – przyznaje przyjmujący ZAKSY.

Brazylijczyk nie ukrywa, że jednym z głównych powodów, dla których wybrał ZAKSĘ, była osoba trenera Daniela Castellaniego.Rozmawiał ze mną w Sao Paulo, kiedy przebywał tam z reprezentacją Finlandii. Opowiedział mi o drużynie i o swojej wizji, a ja mu zaufałem. Chociaż nigdy nie miałem okazji z nim współpracować, to jestem pełen podziwu dla jego osiągnięć i tego, co robi. On jest nie tylko trenerem całej drużyny, ale potrafi podejść do każdego indywidualnie. Mógłby powiedzieć „jesteś atakującym i musisz atakować w taki sposób", ale tego nie robi, bo wie, że każdy zawodnik jest inny. Poza tym zawsze jesteśmy dobrze przygotowani kondycyjnie, a atmosfera w drużynie jest świetna – twierdzi zawodnik.

Fonteles chwali sobie również wspólną grę z Pawłem Zagumny. – Jeśli coś nie idzie, to rozmawiamy i wspólnie próbujemy znaleźć rozwiązanie. Paweł jest świetny technicznie, więc skończenie piłki po jego rozegraniu nie sprawia problemu. Czuję, że świetnie wpasowałem się w zespół. Wypracowaliśmy z chłopakami dobry system gry – dodaje zawodnik, dla którego na pewno spełnieniem marzeń byłaby gra w reprezentacji Brazylii.Cały wywiad Edyty Kowalczyk w poniedziałkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved