Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Andrea Anastasi: Gra polskich zawodników cieszy moje oczy

Andrea Anastasi: Gra polskich zawodników cieszy moje oczy

fot. archiwum

Zakończył się turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy. Po trofeum to sięgnęli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. - Atmosfera, jaka towarzyszy meczom w Polsce, zawsze jest niesamowita - podkreślił obecny na zawodach Andrea Anastasi.

Enea Cup 2013 za nami – po najcenniejszy puchar sięgnęli podopieczni byłego trenera reprezentacji Polski, Daniela Castellaniego. W hali przy ul. Żużlowej stawił się także obecny szkoleniowiec polskiej kadry, Andrea Anastasi.To dla mnie niewątpliwa przyjemność móc oglądać tę rywalizację – powiedział Włoch. – Gra polskich zawodników cieszy moje oczy, niezależnie od tego, dla której ekipy grają, niezależnie czy jest to akurat dobry blok Marcina Możdżonka, czy udany atak Michała Kubiaka. Cieszy mnie, kiedy grają skutecznie, kiedy nie popełniają błędów – dodał Anastasi.

Rodak Anastasiego, Lorenzo Bernardi, po porażce Jastrzębskiego Węgla w półfinale szybko opuścił wraz ze swoją drużyną częstochowską halę. Zdaniem trenera polskiej reprezentacji, mimo poniesionej przez śląską drużynę porażki, jastrzębianie powinni być zadowoleni z tego, jak się zaprezentowali. – Choć w decydujących momentach poszczególnych partii lepsza była ZAKSA, myślę, że siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają prawo czuć się usatysfakcjonowani swoimi występami w tegorocznym Pucharze Polski – podsumował 52-letni szkoleniowiec polskiej ekipy narodowej.

Anastasi nie chciał zdradzić kogo widział przed turniejem w roli finalistów turnieju, nie wskazał konkretnie żadnego z zespołów. – Wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się do turnieju w Częstochowie, były w formie. Pozostało mi tylko spokojnie się temu wszystkiemu przyglądać i podziwiać – skwitował z uśmiechem. Podobnie krótko i rzeczowo wypowiedział się na temat wielkiego nieobecnego, czyli zespołu Skry Bełchatów. – Nie mieli szczęścia – w ćwierćfinale zabrakło Michała Winiarskiego, a przecież to bardzo istotny dla tej drużyny zawodnik – ocenił trener.Autor: Sylwia Kuś

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved