Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Krzos: Poprawiać możemy absolutnie wszystko

Aleksandra Krzos: Poprawiać możemy absolutnie wszystko

fot. archiwum

- Czeka nas bardzo intensywny czas, ponieważ najpierw w sobotę będziemy grać z AZS Kraków, a już we wtorek jedziemy na mecz z Silesią. Dlatego można powiedzieć,  że siły będziemy musiały rozłożyć na pół - mówi libero polickiego Chemika, Aleksandra Krzos.

Dwie libero na parkiecie…

Aleksandra Krzos: Tak, w drugim secie trener zdecydował się na wprowadzenie drugiej libero i dlatego ja zostałam na przyjęciu, a Iza Śliwa wchodziła na obronę. Nie mam pojęcia, czy będziemy tak grać w kolejnych meczach, bo ta decyzja należy wyłącznie do naszego szkoleniowca.

Co pani sądzi o rywalkach z SMS?Muszę je bardzo pochwalić za grę w obronie. Ten mecz diametralnie różnił się od spotkania w Sosnowcu. Wtedy wszystkie nasze ataki bez problemów lądowały w boisku, a dziś nasze przeciwniczki wręcz wyjmowały piłki spod parkietu. Broniły naprawdę świetnie i należą im się za to olbrzymie brawa. Myślę, że to właśnie ich wielka waleczność była głównym powodem tego, że sety były dzisiaj tak zacięte.

Co wymaga obecnie największej poprawy w waszej grze?

Moim zdaniem nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej i dlatego uważam, że powinnyśmy pracować nad każdym elementem gry. Według mnie wszystko wymaga poprawek – przyjęcie, atak, blok. W dzisiejszym meczu szczególnie było widać to ostatnie, ponieważ siatkarki z SMS-u regularnie obijały nasz blok i piłki stawały się przez to nie do obrony. Co do samego bronienia – wydaje mi się, że i tutaj może być lepiej. Krótko mówiąc, poprawiać możemy absolutnie wszystko.

Przed Chemikiem dwa trudne wyjazdy. Jak nastawienie?

Tak, czeka nas bardzo intensywny czas, ponieważ najpierw w sobotę będziemy grać z AZS Kraków, a już we wtorek jedziemy na mecz z Silesią. Dlatego można powiedzieć, że siły będziemy musiały rozłożyć na pół.

Jakaś specjalna strategia na ten wyjazd?

Sądzę, że nasza gra – mimo większego obciążenia fizycznego – nie będzie się różniła od tego, co prezentujemy na co dzień. Zawsze dajemy z siebie sto procent i zawsze staramy się, żeby wynik był jak najlepszy. Nad taktyką na Kraków jeszcze nie pracowałyśmy, ale zaczniemy już od poniedziałku. Plan jest jednak prosty – musimy wygrać. Dzięki dobrym wynikom chcemy sobie udowodnić, że stać nas na jeszcze więcej.

Rozmawiał Maciej Żmudzki – szczecin.gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved