Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Russell Holmes: Traciliśmy łatwo punkty

Russell Holmes: Traciliśmy łatwo punkty

fot. archiwum

- Brakowało nam koncentracji - mówił po meczu z ZAKSĄ Russell Holmes. Według Amerykanina przyczyn porażki należy się doszukiwać w słabym przyjęciu i zagrywce jego drużyny. - Przed kolejnym meczem musimy odzyskać pewność siebie - dodał.

Co stało się z wami na początku meczu? Bo wyglądało to tak, jakbyście byli trochę śpiący i wystraszeni.

Russell Holmes:Myślę, że nie byliśmy dość uważni i skupieni w przyjęciu. To była nasza największa słabość w dwóch pierwszych setach. W trzecim secie zaczęliśmy lepiej przyjmować, sprostaliśmy presji i sami zaczęliśmy ją wywierać na rywalach. Może nie powiedziałbym, że byliśmy śpiący, ale brakowało nam trochę koncentracji. W kolejnych meczach powinniśmy zacząć grać dobrze od początku i nie pozwolić rywalom wywierać na nas presji swoją zagrywką. Musimy też poprawić przyjęcie.

Nie podjęliście też ryzyka, a ZAKSA nie grała na miarę swoich możliwości i była do pokonania.ZAKSA to dobra, silna drużyna. Mają niezłego trenera i są bardzo zdyscyplinowani w każdym aspekcie gry. Myślę, że grając przeciwko tego typu drużynie, musimy wywierać na niej ciśnienie i przede wszystkim lepiej zagrywać. Ten element, zagrywkę, też powinniśmy ustabilizować. Bo jeśli takiemu zespołowi pozwoli się dokładnie przyjąć piłkę, to później może zagrać to, co tylko chce, sprawiając nam kłopoty czy to w bloku, czy w obronie. Na przyszłość musimy wykonywać lepiej swoją pracę, sprawić przeciwnikowi kłopoty naszą zagrywką, wywrzeć presję. Jestem pewien, że kędzierzynianie nas pokonali dlatego, że bardzo dobrze przyjmowali. Dodatkowo świetnie zagrywali. Myślę, że to jest naszą słabością, ale będziemy kontynuować pracę nad poprawą przyjęcia i starać się je ulepszyć. Mam nadzieję, że przed play-off poczynimy progres, bo to przyjęcie i zagrywka to jedyne elementy, które musimy poprawić.

Dobrze wpłynęła na was też przerwa pomiędzy drugim a trzecim setem. Po powrocie na boisko wasza gra wyglądała lepiej i pokazaliście charakter.

W czasie tej przerwy spędziliśmy trochę czasu wszyscy razem, skupiliśmy się i to dodało nam energii właśnie na tego trzeciego seta. Ta przerwa pomogła nam przede wszystkim pod kątem mentalnym, „zresetowaliśmy się” i skoncentrowaliśmy na meczu.

Swoje szanse mieliście też w czwartej partii, ale nie potrafiliście ich wykorzystać.

Tak, wiem. Przeciwko takiej drużynie jak ta musimy wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję. Musimy wywierać presję, kiedy tylko będzie to możliwe. Mieliśmy swoje szanse, ale nie wykorzystywaliśmy ich i traciliśmy łatwo punkty. Zwyczajnie nie wolno popełniać takich błędów, kiedy gra się przeciwko drużynie typu ZAKSA…

Następny mecz zagracie z Delectą Bydgoszcz. Co musicie poprawić w swojej grze przed tym spotkaniem?

To jest kolejny dobry team. Musimy w tym tygodniu wrócić do treningów, popracować nad przyjęciem i zagrywką. Powinniśmy też odzyskać swoją pewność siebie, wtedy będziemy gotowi do gry i będziemy w stanie zmierzyć się z kolejną dobrą drużyną.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved