Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Olieg Achrem: Mam nadzieję, że to będzie mecz godny finału

Olieg Achrem: Mam nadzieję, że to będzie mecz godny finału

fot. Cezary Makarewicz

- Puchar Polski to w pewnym stopniu loteria. W niedzielę jest kolejny dzień, gdzie wszystko może się zdarzyć. Ze swojej strony na pewno możemy zapewnić, że będziemy walczyć - mówi przed meczem finałowym przyjmujący Resovii, Olieg Achrem.

Półfinałowe spotkanie z Delectą Bydgoszcz było wyjątkowo nerwowe. Staliście przed szansą rozstrzygnięcia meczu w czterech partiach, można więc powiedzieć, że przedłużyliście tę rywalizację na własne życzenie?

Olieg Achrem: Dobrze, że wygraliśmy ten mecz. W spotkaniu z pewnością było dużo emocji, ale to sportowe szczęście było po naszej stronie. W czwartej partii mieliśmy trzy punkty przewagi i mogliśmy zakończyć ten mecz. Niestety mieliśmy za „gorące głowy”. Dobrze, że skończyło się tak, a nie inaczej, bo jedna czy dwie akcje mogły dać zwycięstwo Delekcie Bydgoszcz. Cieszymy się z wygranej i zaczynamy się mobilizować przed finałem.

Patrząc na wasze ostatnie problemy, zarówno sam wynik, jak i gra mogą napawać optymizmem?Po tych ostatnich porażkach to zwycięstwo cieszy wyjątkowo. Być może nie było to szczególnie ładne spotkanie, popełnialiśmy bardzo dużo błędów własnych. Jednak na pewno każdy z nas wierzył, widać było jak bardzo chcieliśmy tego zwycięstwa. Brakuje nam jeszcze zgrania, dobrej, pewnej gry, aby to była siatkówka na najwyższym poziomie, ale mam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze. Czas to wszystko zweryfikuje.

Co było kluczem do pokonania bydgoszczan?

Trudno jednoznacznie wskazać, trzeba przyznać, że mieliśmy także dużo szczęścia. Naprawdę mieliśmy sporo problemów, także w rozgrywaniu i kończeniu kontrataków. Kluczem do wygranej było jednak przede wszystkim to, że zostawiliśmy na boisku całe serce.

Przed meczem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego półfinału. Jednak to Delecta startowała z pozycji lidera PlusLigi…

Nie myśleliśmy o tym, czy ktoś stawia nas w roli faworyta, czy też nie. Nas to nie interesuje. Wychodząc na boisko, chcemy grać i prezentować siatkówkę na jak najlepszym poziomie. Być może w tej chwili w rozgrywkach ligowych nie jesteśmy na szczególnie wysokiej pozycji, jednak cały czas będziemy pracować nad tym, aby także tę sytuację poprawić. Będziemy doskonalić pewne elementy siatkarskiego rzemiosła, w których na dzień dzisiejszy mamy problemy.

Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, takie spotkania gra się trudniej?

Puchar Polski to w pewnym stopniu loteria. W niedzielę jest kolejny dzień, gdzie wszystko może się zdarzyć. Ze swojej strony na pewno możemy zapewnić, że będziemy walczyć i mam nadzieję, że ta karta będzie po naszej stronie. Z elementów typowo siatkarskich musimy zagrać pewniej i z większą precyzją.

W finale spotkacie się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dotychczasowy bilans i przebieg meczów z tym rywalem może wskazywać, że to zespół, z którym gra się wam dobrze?

Nie patrzymy na to, czy jakiś rywal nam „leży”, czy też nie. W ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle są naprawdę dobrzy, doświadczeni zawodnicy. Mam nadzieję, że to będzie mecz godny finału, z siatkówką na bardzo dobrym poziomie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved