Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milada Bergrova: Szacunek za obronę

Milada Bergrova: Szacunek za obronę

fot. archiwum

- Mecz mógł się podobać kibicom. Było dużo walki, spektakularnych obron. Szkoda tylko, że nie udało się tego przekłuć na punkty - powiedziała po meczu Kinga Bąk. - Jestem dumny w moich dziewczyn. Szacunek za charakter - dodał Wojciech Lalek.

Dzięki wygranej w Legionowie bielszczanki przełamały się po serii porażek zarówno w meczach ligowych, jak i europejskich pucharach. Po spotkaniu z Siódemką Legionovią podkreślała to kapitan BKS-u Aluprofu, Milada Bergrova.W ostatnim czasie nie wiodło się nam najlepiej, dlatego ta zdobycz punktowa jest bardzo cenna. Kapitan siatkarek z Podbeskidzia gratulowała rywalkom gry w obronie. – Za to należy się im szacunek. Na szczęście my wróciłyśmy do swojej gry i dzięki konsekwencji na boisku zwyciężyłyśmy – dodała. W podobnym tonie wypowiadał się Wiesław Popik, który w pierwszej kolejności pogratulował swoim podopiecznym pierwszej od dłuższego czasu wygranej. – Nie dziwię się, że zespoły z czuba tabeli traciły tutaj (w Legionowie – przyp. red.) punkty, bo legionowianki w tym spotkaniu przechodziły same siebie. Podbijały wiele piłek, walczyły o każdy punkt. Jeżeli będą grały tak dalej, to wierzę, że sprawią jeszcze niejedną niespodziankę – mówił z uznaniem o beniaminku szkoleniowiec BKS-u Aluprofu.

Zespołom przyjezdnym w ostatnim czasie ciężko jest wywieźć trzy punkty, dlatego bielszczankom serdecznie gratuluję tego wyniku – mówiła dziennikarzom Kinga Bąk, która znalazła i pozytywy w ostatniej przegranej. – Co prawda nie udało się nam zdobyć punktów, ale był to mecz, z którego możemy być zadowolone. Było dużo walki, spektakularnych obron. To wszystko mogło podobać się kibicom. Szkoda tylko, że naszej ciężkiej pracy nie udało się przełożyć zdobycz punktową. Wierzę, że ona (praca – przyp. red.) w końcu zaprocentuje i zagramy całe spotkanie konsekwentnie, co pozwoli zdobyć nam punkty, bo na nie zasłużyłyśmy! – dodała rozgrywająca Siódemki Legionovii.

Trudno do meczu ustosunkować się było Wojciechowi Lalkowi. Mimo że jego zespół przegrał, trener był zadowolony z postawy swojego zespołu. – Jestem dumny z moich dziewczyn. Ale nie dlatego, że walczyły, bo przed własną publicznością zawsze walczą, ale dlatego, że po takim spotkaniu, jakie przytrafiło nam się w Łodzi (przegrana 0:3 – przyp. red.), zdołały się podnieść i nie załamały się. To ważne, bo po ostatnich pojedynkach moje podopieczne spotykają się z coraz większą falą krytyki. Milada (Bergrova – przyp. red.) mówiła „szacunek za obronę”, ja dodam od siebie „szacunek za charakter”. Jeszcze raz podkreślam, jestem dumny z tych dziewczyn, a przy okazji marzę, aby zespół umiejętności, jakie pokazuje w Legionowie, choć raz pokazał na wyjeździe. Wówczas byłbym szczęśliwym trenerem – śmiał się trener Lalek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved