Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udany początek siatkarskiego maratonu ekonomistek

I liga K: Udany początek siatkarskiego maratonu ekonomistek

Osiem spotkań w 22 dni. To plan zajęć na najbliższe tygodnie dla siatkarek Elitesek AZS UEK Kraków. W pierwszym z tych spotkań, w ramach 16. kolejki I ligi kobiet, ekipa Jacka Skroka w trzech setach pokonała Klub Sportowy z Murowanej Gośliny.

Pierwsza partia całkowicie została zdominowała przez zespół z Krakowa, w którego szeregach najjaśniejszą postacią była Sandra Cabańska, wybrana później najwartościowszą zawodniczką spotkania. Jacek Skrok często podkreślał, że siatkarka jest „dżokerem” w talii jego kart, a w meczu bardzo szybko mogły przekonać się o tym podopieczne Andrzeja Miciula. Goślinianki miały sporo problemów z dobrym przyjęciem zagrywki miejscowych Elitesek, a w sposób szczególny dała się im odczuć właśnie Cabańska. Kiedy skrzydłowa krakowianek pojawiła się w polu serwisowym, ze stanu 13:8 błyskawicznie zrobiło się 21:8. Zagrywki dwudziestopięcioletniej zawodniczki albo wpadały w boisko, albo wracały na drugą stronę siatki, gdzie z zimną krwią na punkty zamieniały je gospodynie. KS Murowana Goślina próbował walczyć, jednak nikt nie spodziewał się, że ekipa z Wielkopolski jest w stanie odwrócić losy premierowej odsłony meczu.

Mocny finisz goślinianek z pierwszej partii przeniósł się na obraz gry w drugim secie. Po wyrównanej walce punkt za punkt zespół trenera Muciula odskoczył rywalkom na trzy oczka (12:9). Na skrzydłach bardzo skuteczne były Kinga Hatala i Beata Strządała, natomiast na środku niezwykle groźną bronią okazała się Amerykanka Danielle Hepburn. Nie przeszkodziło to podopiecznym Jacka Skroka wyrównać strat (15:15), ale po kontrach Hatali goślinianki ponownie miały o trzy oczka więcej (18:15). Wówczas przypomniała o sobie Cabańska, która pojawiła się na zagrywce. Akademiczki z Krakowa bardzo dobrze zagrały w obronie, doprowadzając po ataku Katarzyny Wąsowskiej do kolejnego remisu 21:21. Zaciętą końcówkę seta lepiej wytrzymały miejscowe, wygrywając drugą partię 25:23.

Po zmianie stron gospodynie poszły za ciosem, otwierając trzecią odsłonę meczu od stanu 5:0. Co prawda przyjezdnym udało się odrobić straty, ale drużyna z grodu Kraka kontrolowała przebieg partii, wygrywając 25:19. Sandra Cabańska i spółka nie mają zbyt wiele czasu na regenerację sił. W środę w zaległym spotkaniu podejmować będą ostatnią w tabeli I ligi kobiet Spartę Warszawa, a pomiędzy meczami ligowymi czeka je także dwumecz Pucharu Polski z Budowlanymi Łódź.

Eliteski AZS UEK Kraków – KS Murowana Goślina 3:0
(25:14, 25:23, 25:19)