Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Piąty mecz z rzędu wygrany przez Silesię Volley

I liga K: Piąty mecz z rzędu wygrany przez Silesię Volley

Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów nie zwalnia tempa. Podopieczne Sebastiana Michalaka wygrały kolejny, już piąty mecz ligowy z rzędu. Tym razem silesiankom nie sprostała Stal Mielec, przegrywając w Mysłowicach 1:3.

Kibiców z Mielca z pewnością ucieszy informacja, iż po raz pierwszy od dłuższego czasu w zespole z Podkarpacia zagrała jego nominalna libero, Daria Michalak. Łatwo można było przewidzieć, iż siatkarka stała się głównym celem zagrywających Silesii Volley. Początkowo Michalak popełniała błędy w przyjęciu, jednak bardzo szybko stała się pewnym punktem przyjezdnych. Tymczasem pierwszy set nie miał długiej historii. Silesianki narzucając swój styl gry bardzo łatwo wygrały premierową odsłonę meczu 25:13. Po zmianie stron to podopieczne Piotra Sobolewskiego wypracowały trzypunktową przewagę, utrzymując ją do końca seta. Ślązaczki miały szansę na odwrócenie losów drugiej partii, ale w zespole zabrakło skuteczności. Od stanu 16:19 Silesia Volley miała sześć kontr i żadnej z nich nie udało się skończyć. W rezultacie Stal Mielec wygrała 25:22 i w meczu był remis 1:1. – Tego seta przegraliśmy, gdyż zespół był rozkojarzony. Szkoda, bo przed meczem uczulałem moje zawodniczki na grzech pychy, by przy całym szacunku do przeciwnika, zbyt szybko nie dopisały sobie trzech punktów – powiedział szkoleniowiec Silesii Volley, Sebastian Michalak.

W trzeciej odsłonie meczu to silesianki zaczęły coraz wyraźniej dominować na boisku. Powiększana z akcji na akcję przewaga dała miejscowym wygraną 25:16, a po kolejnym kwadransie gry podopieczne Sebastiana Michalaka mogły cieszyć się z trzech punktów. W szeregach mielczanek z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Barbara Kubieniec. Skrzydłowa Stali dawała się rywalkom we znaki zarówno w ataku, jak i obronie. Z kolei po drugiej stronie, kolejne bardzo dobre zawody rozegrała Sylwia Andrysiak. Środkowa Silesii Volley nie tylko punktowała w bloku, ale skutecznie zagrywką odrzucała mielczanki od siatki.

Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów – Stal Mielec 3:1
(25:13, 22:25, 25:16, 25:13)