Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Dominik Witczak: Podchodzimy do tego finału bardzo poważnie

Dominik Witczak: Podchodzimy do tego finału bardzo poważnie

fot. Sabina Bąk

- Podchodzimy do tego bardzo poważnie, bo z pewnością wygrany drugiego półfinału nie odpuści. Miejmy nadzieję, że zagramy na sto procent i wtedy na pewno będzie dobrze - mówi przed meczem finałowym Pucharu Polski Dominik Witczak.

W dwóch pierwszych setach zdominowaliście boisko. W dwóch kolejnych było już ciężej. Co miało na to wpływ?

Dominik Witczak:Bardzo dobrze funkcjonowało nam przyjęcie i siedziała zagrywka, czym odrzucaliśmy jastrzębian od siatki i w ten sposób oni mieli problemy w ataku, a nam funkcjonować mógł blok, Paweł (Zagumny – przyp. red.) grał dużo pierwszym tempem. Wszystko dzięki temu szło po naszej myśli i zgodnie z planem. Byliśmy bowiem nastawieni na szybkie zakończenie meczu.

W trzecim secie jastrzębianie doszli do głosu dość szybko. Skąd ta zmiana?Wtedy chwila dekoncentracji sprawiła, że Jastrzębski Węgiel odskoczył. Nam udało się wyjść na prowadzenie, ale jeden as serwisowy jastrzębian, nasz błąd w ataku i niestety nie udało się wygrać tego seta. Popełniliśmy w nim trochę błędów, dokonaliśmy kilku złych wyborów i rywale to wykorzystali. Cieszy to, że nie rzutowało to na tego czwartego seta i wróciliśmy w nim do takiej dyspozycji, jak w dwóch pierwszych setach.

Czy w tych trudnych momentach pomogła wam świadomość, że w Maaseik, gdy było ciężko, daliście też radę?

Każdy zespół wzmacnia się po takich ciężkich bojach, tym bardziej wygranych. To daje nam pewność siebie na przyszłość, nastawia pozytywnie, by zawsze grać do końca, bo zawsze można wygrać. To zwycięstwo w Maaseik zmotywowało nas też bardziej na ten puchar, tym bardziej że nadal jeszcze gramy w Lidze Mistrzów.

Czyli teraz przed ZAKSĄ jeden cel, sięgnąć po Puchar Polski?

Póki co dla nas najważniejsze było wygranie meczu z Jastrzębiem. Teraz już naszym celem będzie wygranie finału. Zrobimy wszystko, by go wygrać. Podchodzimy do tego bardzo poważnie, bo z pewnością wygrany drugiego półfinału nie odpuści. Miejmy nadzieję, że zagramy na sto procent i wtedy na pewno będzie dobrze.

A brak udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów dla zwycięzcy nie obniża trochę rangi turnieju?

Troszeczkę obniża, bo wiadomo, że wcześniej był ten dodatkowy plus w postaci tej Ligi Mistrzów, ale myślę, że ranga Pucharu Polski zawsze będzie wysoka. Jest to jedno z dwóch/trzech trofeów, obok mistrzostwa i superpucharu, które można zdobyć w naszym kraju, a drugie w kolejności od razu za medalami ligowymi. Tak więc każdy chciałby zdobyć Puchar Polski. W naszej drużynie jest wielu zawodników, którzy jeszcze nie mają go w swojej kolekcji i zrobimy wszystko, by tego dokonać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved