Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > P. Lotman: Powinniśmy szybciej pokonać Delectę

P. Lotman: Powinniśmy szybciej pokonać Delectę

fot. archiwum

Po wygranym, bardzo zaciętym meczu półfinałowym z bydgoszczanami Paul Lotman nie krył radości ze zwycięstwa. - Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy, mimo iż mieliśmy trochę problemów - mówił, dodając, że jutro są w stanie pokonać ZAKSĘ.

Gratuluję nagrody dla najlepszego zawodnika meczu, ale musisz przyznać, że cała drużyna zasłużyła na pochwały.

Paul Lotman: Dla mnie, szczerze mówiąc, ta nagroda indywidualna nic nie znaczy. Najważniejsze jest zwycięstwo i taka jest właśnie moja filozofia. Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy, mimo iż mieliśmy trochę problemów. Powinniśmy szybciej pokonać Delectę, ale liczy się to, że ostatecznie to my triumfowaliśmy.

Wyglądało to tak, że byliście mocno zdeterminowani, żeby wygrać.– Tak, choć muszę przyznać, że w drugim i czwartym secie straciliśmy nieco pewności siebie. Ale walczyliśmy, to zresztą było widać i dzięki temu wygraliśmy. Zależało nam na awansie do finału, zwłaszcza że rok temu w Rzeszowie odpadliśmy w półfinałowym spotkaniu. To w sumie była dla nas taka dodatkowa motywacja. W tym meczu mieliśmy pewną pracę do wykonania, a teraz musimy przygotować się do jutrzejszego meczu.

To był mecz walki, obie drużyny rozegrały bardzo dobre zawody.

– Tak, mam nadzieję, że ten mecz był ekscytujący dla kibiców. W zasadzie jestem pewien, że był, a to dlatego, że było w nim wiele zwrotów akcji. To właśnie powód, dla którego tak fajnie jest grać w siatkówkę czy ją oglądać.

W zasadzie to też mogliście się czuć tak, jakbyście grali u siebie, bo przyjechało wielu kibiców, którzy gorąco was wspierali.

– Tak, choć muszę przyznać, że w Rzeszowie jest nieporównywalnie głośniej. Niemniej jednak wsparcie kibiców było dla nas bardzo pomocne.

Będziecie mieli aż cztery godziny mniej czasu na odpoczynek przed finałem niż ZAKSA. Zdążycie się odpowiednio zregenerować?

– Jutro wszyscy będą zmęczeni, ale musimy mądrze zaplanować ten czas na odpoczynek. Dodatkowo musimy obejrzeć kilka nagrań z meczów ZAKSY, żeby odpowiednio przygotować się do meczu finałowego. W sumie teraz to, ile czasu będziemy odpoczywać, nie ma znaczenia. Jutro czeka nas ciężka przeprawa i po prostu musimy być właściwie przygotowani i wypoczęci.

Jaka będzie wasza recepta na ZAKSĘ?

– Nie wiem, ale sądzę, że musimy zwyczajnie poprawić to, co dziś nie funkcjonowało należycie. Musimy wyeliminować z naszej gry pewne błędy, opracować należytą strategię i trzymać się jej w trakcie gry. Pokonaliśmy już w tym sezonie ZAKSĘ, kiedy graliśmy z nimi w Rzeszowie. Wygraliśmy wtedy 3:2 i wiemy, że potrafimy walczyć z kędzierzynianami i zwyciężać z nimi. Odpoczniemy tylko trochę, skupimy się na meczu i będziemy gotowi do walki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved