Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Zwycięstwo BKS-u Bielsko-Biała w Legionowie

ORLEN Liga: Zwycięstwo BKS-u Bielsko-Biała w Legionowie

Siódemka Legionovia Legionowo nie zdołała przerwać złej passy w rozgrywkach ORLEN Ligi. W dzisiejszym spotkaniu podopieczne Wojciecha Lalka przegrały przed własną publicznością z BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 i nadal zajmują dziewiąta lokatę w tabeli.

Bardzo dobre otwarcie meczu miały siatkarki z Legionowa, które po blokach Kingi Bąk i Anny Sołodkowicz prowadziły 3:0. Bielszczanki przełamały się po kiwkach Eweliny Sieczki, a gdy w kontrataku blok gospodyń obiła Monika Czypiruk-Solarewicz , w Arenie Legionowo było 3:3. Gdy na „sieci" Sieczkę „złapała" Małgorzata Skorupa, Siódemka Legionovia prowadziła 6:4, ale podopieczne Wiesława Popika po dwóch asach serwisowym Sieczki schodziły na przerwę techniczną przy stanie 8:6. Przy stanie 10:8 Sylwia Pelc zatrzymała na skrzydle Ilonę Gierak i prowadzenie BKS-u Aluprofu wzrosło do trzech oczek, jednak legionowianki nie dawały za wygraną i po ataku z piłki przechodzącej Anny Sołodkowicz beniaminek z Legionowa tracił tylko jedno oczko (10:11). Gospodynie mogły wyrównać przy stanie 12:13, ale sytuacyjna piłka nie wylądowała w boisku. Sytuacja zmieniła się, gdy w polu serwisowym stanęła Sołodkowicz. Mocne zagrywki skrzydłowej Siódemki Legionovii wyprowadziły miejscowe na prowadzenie (15:14). Na drugiej przerwie technicznej o punkt więcej miały bielszczanki, bowiem zdaniem sędziego zawodów Marta Łukaszewska popełniła błąd podwójnego odbicia. Po wznowieniu gry siatkarki Wojciecha Lalka zaczęły się mylić, dzięki czemu ekipa z Podbeskidzia odskoczyła na 20:16. Do końca seta wynik nie uległ zmianie. BKS Aluprof wygrał go 25:18.

W drugiej partii Wiesław Popik pozostawił na boisku Koletę Łyszkiewicz, która jeszcze w pierwszej odsłonie meczu zmieniła Sieczkę. Gdy po bloku Skorupy Siódemka Legionovia prowadziła 3:0, szkoleniowiec bielszczanek szybko reagował, wprowadzając w miejsce Czypiruk-Solarewicz Helenę Horkę. Przyjezdne zbliżyły się na 2:3, a po bloku Joanny Wołosz na Gierak remisowały 4:4. Wkrótce było już 8:5 dla BKS-u Aluprofu za sprawą serwisów Łyszkiewicz, z którymi nie radziły sobie legionowianki. Podopieczne Wojciecha Lalka zbliżyły się na 10:11, ale gdy rywalki odskoczyły na 15:11, o przerwę dla zespołu poprosił trener zespołu z Legionowa. Po przerwie technicznej Elisę Cellę zablokowała Bąk, a po kontrze Gierak był remis 16:16. Skrzydłowa beniaminka ponownie dała się we znaki przyjmującym BKS-u Aluprofu, a po przerwie na żądanie Wiesława Popika as serwisowy Gierak dał prowadzenie miejscowym 17:16, a po ataku z obejścia Katarzyny Jóźwickiej „Lalki" miały o dwa oczka więcej od przeciwnika (18:16). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Milada Bergrova wyrównała (18:18), a gdy Sieczkę na lewym skrzydle zatrzymała Bąk, o kolejną rozmowę z zawodniczkami prosił szkoleniowiec bielszczanek (18:21). Po chwili było 21:21, a po błędzie Łukaszewskiej 22:22. Przewaga przechodziła z jednej strony na drogą, ostatecznie kropkę nad „i" postawiła Sołodkowicz, punktując w przyjęciu Koletę Łyszkiewicz (25:23).

Trzeciego seta lepiej zaczęły bielszczanki, obejmując na początku partii dwupunktowe prowadzenie. Siódemka Legionovia popisywała się ekwilibrystycznymi obronami, ale zwycięsko w akcjach wychodziły przyjezdne, które po kontrze Horki prowadziły 6:1. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Sołodkowicz, legionowianki zaczęły zbliżać do przeciwniczek. Przy stanie 4:6 ponownie dał o sobie znać Zbigniew Wolski, pierwszy arbiter zawodów, odgwizdując miejscowym kolejny błąd rozegrania. Niezrażone siatkarki z Mazowsza wciąż starały się zbliżyć do ekipy Wiesława Popika, jednak gdy o podwójny blok bielszczanek rozbiła się Gierak, w Arenie Legionowo było 10:5 dla BKS-u Aluprof. Przy stanie 12:8 ponownie w roli głównej wystąpili… sędziowie, odgwizdując błąd ataku Jóźwickiej. Na trybunach zawrzało, a w stronę arbitrów powędrowały donośne „podziękowania" miejscowej publiczności. Tymczasem na boisku coraz wyraźniej dominowały bielszczanki, prowadząc na drugiej przerwie technicznej 16:8, a po chwili 19:10, 23:13. Wynik seta (25:14) ustaliła Horka, potężnie zbijając piłkę z prawego skrzydła.

Błędy podopiecznych Wiesława Popika dały legionowiankom na początku czwartej odsłony meczu trzy oczka przewagi (3:0), jednak po ataku w taśmę Gierak z prowadzenia Siódemki Legionovii nic już nie zostało (3:3). Rozpędzone siatkarki z Podbeskidzia wyszły na prowadzenie 4:3, utrzymując jednopunktową zaliczkę do stanu 8:7. Po przerwie technicznej Pelc zatrzymała atakującą z sytuacyjnej piłki Sołodkowicz i BKS Aluprof odskoczył na 9:7, jednak beniaminek ORLEN Ligi zdołał się podnieść, wychodząc po akcjach Gierak na 11:10. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną po bloku Joźwickiej na Horce Siódemka Legionowia prowadziła dwoma oczkami, ale gdy na „sieci" Sołodkowicz zatrzymała Pelc, był remis 15:15. Na boisku toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Kiedy przy stanie 16:17 w ataku pomyliła się czeska skrzydłowa, o czas poprosił Wiesław Popik (16:18). Bielszczanki błyskawicznie wyrównały (18:18), w czym spory udział miała libero Agata Sawicka, która broniła potężne ataki rywalek. Po chwili blok legionowianek obiła Sieczka i przy stanie 19:20 o przerwę dla zespołu poprosił trener Lalek. Po wznowieniu gry przyjezdne mogły prowadzić dwoma punktami, bowiem kontrę Horki zatrzymała Skorupa. To, czego nie udało się dokonać atakującej BKS-u Aluprofu, zrobiła Sieczka. Po jej punktowym bloku na Łukaszewskiej zespół gości prowadził 22:20. W końcówce oba ekipy nie oszczędzały się w ataku. Z bardzo dobrej strony prezentowały się zarówno Sawicka, jak i jej rywalka po drugiej stronie siatki, Magdalena Saad. Drużyna z Bielska-Białej prowadziła już 23:20, wystarczyły dwie akcje Ilony Gierak i trzypunktowa zaliczka gości stopniała do stanu 23:22. Po chwili był remis, a bohaterką akcji była po raz kolejny Gierak (23:23). Ostatnie dwie piłki należały do siatkarek z Podbeskidzia, które wygrały seta 25:23.

MVP meczu: Agata Sawicka

Siódemka Legionovia Legionowo – BKS Bielsko-Biała 1:3
(18:25, 25:23, 15:25, 23:25)

Legionovia: Sołodkowicz (13 pkt.), Skorupa (6), Gierak (16), Maciejczyk, Bąk (5), Łukaszewska (11), Saad (libero) oraz Michailenko (1), Marinowa, Jóźwicka (6), Bawoł i Chojnacka
BKS: Bergrova (14 pkt.), Wołosz (3), Czypiruk-Solarewicz (4), Pelc (8), Sieczka (15), Cella (8), Sawicka (libero) oraz Łyszkiewicz (4), Horka (16) i M. Wojtowicz