Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Pewne zwycięstwo lidera z Muszyny

ORLEN Liga: Pewne zwycięstwo lidera z Muszyny

Lider tabeli Muszynianka Muszyna pewnie i zdecydowanie pokonał PTPS Piła 3:0 i umocnił się na fotelu ORLEN Ligi. Przyjezdne tylko w pierwszym secie nawiązały wyrównaną grę, w pozostałych dwóch partiach górą były gospodynie.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsze były gospodynie, które dwupunktowe prowadzenie zdobyły dzięki udanej zagrywce Anny Werblińskiej oraz skutecznemu atakowi Helene Rousseaux (8:6). Po powrocie na plac gry podopieczne Bogdana Serwińskiego przejęły inicjatywę i stopniowo powiększały swoją przewagę. Dobra gra w ataku Rousseaux, a do tego skuteczny blok Valentiny Sereny sprawiły, że na tablicy widniało czteropunktowe prowadzenie Muszynianki i o czas poprosił trener Mirosław Zawieracz (12:8). Krótka przerwa przyniosła bardzo pozytywny rezultat – przyjezdne poprawiły swoją grę, zmniejszyły stratę do jednego punktu (12:13) i tym samym zmusiły Bogdana Serwińskiego do… poproszenia o czas dla swojego zespołu. Po udanym bloku Małgorzaty Lis na Eleonorze Dziękiewicz na tablicy pojawił się remis (13:13). W tym momencie do głosu ponownie doszły jednak gospodynie – na drugiej przerwie technicznej cieszyły się trzypunktowym prowadzeniem (16:13). W ekipie aktualnych liderek ORLEN Ligi z dobrej strony prezentowała się Anna Werblińska, której ataki napsuły sporo krwi przyjmującym PTPS Piła. Wicemistrzynie Polski w dalszej części seta kontynuowały skuteczną grę, tym samym pewnie zmierzając do zwycięstwa. Trener Zawieracz, chcąc odmienić obraz gry swojego zespołu, desygnował do gry Monikę Naczk i Darię Paszek. W chwili kiedy wydawało się, że losy premierowej odsłony są już przesądzone, przyjezdne poderwały się do jeszcze jednej próby walki o wygraną (18:23). Dobra postawa na siatce duetu KuligowskaKrawulska sprawiła, że ich drużyna traciła tylko jedno oczko do swoich rywalek (22:23). Ostatecznie o losach premierowej odsłony zadecydowała walka na przewagi – w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Muszyny, które po kolejnym udanym ataku Popović zwyciężyły 27:25.

Uskrzydlone wygraną w pierwszym secie wicemistrzynie Polski w pełni zmobilizowane przystąpiły do kolejnego seta. Bardzo dobra postawa Agnieszki Bednarek – Kaszy pozwoliła podopiecznym Bogdana Serwińskiego szybko wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie (9:2). Pilanki starały się ze wszystkich sił nawiązać walkę z dobrze dysponowanymi rywalkami, jednak ich wysiłki szły na marne. Na drugiej przerwie technicznej aktualne liderki ORLEN Ligi prowadziły już dziewięcioma oczkami (16:7). Korzystając z wysokiej przewagi Bogdan Serwiński desygnował do gry Annę Kaczmar i Dominikę Sieradzan, które zastąpiły Serenę i Popović. Elementem decydującym o wygranej Muszynianki w tej odsłonie był niewątpliwie atak – siatkarki z Piły w tym elemencie uzyskały 38-procentową skuteczność, natomiast ich rywalki mogły pochwalić się skończeniem, aż 74 procent piłek. Drugiego seta punktowym zbiciem zakończyła Anna Werblińska. Muszynianka Muszyna zwyciężyła 25:13 i tym samym dosłownie zdeklasowała rywalki.

Trzeci i – jak się miało później okazać – ostatni set także rozpoczął się od zdecydowanie lepszej gry gospodyń, które po świetnej grze Popović wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Po powrocie na plac gry z pierwszej przerwy technicznej kontynuująca dobrą grę Popović zdobyła kolejny punkt dla swojej ekipy, a do tego skutecznym blokiem popisała się Anna Kaczmar – o czas poprosił trener PTPS Piła (10:4). W kolejnych akcjach Muszynianka utrzymywała prowadzenie, aż do czasu gdy na zagrywce pomyliła się Anna Kaczmar (8:14) – wtedy bowiem do głosu ponownie doszły przyjezdne. As serwisowy Darii Paszek, skuteczne bloki Lis i Krawulskiej, a do tego punktowy atak Malasević sprawiły, że ekipa z Piły traciła do rywalek już tylko dwa punkty (12:14). Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Bogdana Serwińskiego utrzymywały dwupunktowe prowadzenie i wydawało się, że to jeszcze nie koniec emocji w tym spotkaniu. Ku niezadowoleniu miejscowych kibiców siatkarki z Muszyny ponownie przejęły inicjatywę i za sprawą dobrej postawy swoich środkowych zdołały powiększyć przewagę do pięciu „oczek” (20:15). Tym razem Muszynianka, w odróżnieniu od pierwszego seta, nie pozwoliła swoim przeciwniczkom odrobić strat i tym samym doprowadzić do nerwowej końcówki. Konsekwentna gra pozwoliła wicemistrzyniom Polski „dowieźć” prowadzenie do samego końca trzeciej partii. Największą bolączką pilanek w trzecim secie było niewątpliwie przyjęcie, które uniemożliwiało podopiecznym Mirosława Zawieracza nawiązanie skutecznej walki z zawodniczkami z Muszyny. Spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka Darii Paszek. Muszynianka Muszyna zwyciężyła 3:0 i umocniła się na pozycji lidera ORLEN Ligi.

MVP meczu: Eleonora Dziękiewicz

Muszynianka Muszyna – PTPS Piła 3:0
(27:25, 25:13, 25:21)

Muszynianka: Werblińska (5 pkt.), Dziękiewicz (9), Popović (7), Gajgał-Anioł (1), Rousseaux (7), Serena (4), Maj (libero) oraz Bednarek-Kasza (11), Kasprzak (4) , Kaczmar (2), Sieradzan (3) i Jagieło (2)
PTPS: Kuligowska (3 pkt.), Archangielska, Martałek (4), Malesevic (8), Lis (8), Krawulska (11), Borek (libero) oraz Naczk (2), Paszek (5), Kajzer i Wysocka