Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata wicemistrzynią Chin

Katarzyna Skowrońska-Dolata wicemistrzynią Chin

fot. Mirosław Stroński

Evergrande Guangzhou nie udało się obronić mistrzostwa Chin zdobytego przed rokiem. Podopieczne Jenny Lang Ping w dwumeczu musiały uznać wyższość Bohai Bank Tianjin i tym samym musiały zadowolić się srebrnym medalem.

W pierwszym spotkaniu zespół polskiej atakującej przegrał 1:3 i aby przedłużyć rywalizację o złoty medal, w hali przeciwniczek Evergrande musiało pokonać rywalki. W sobotnim meczu walki nie brakowało. Podopieczne Jenny Lang Ping stoczyły zacięty, pięciosetowy bój, prowadziły w meczu nawet 2:1, ale ostatecznie zeszły z parkietu pokonane. Należy jednak wspomnieć, że do końca nie było wiadomo, czy w meczu zagra podstawowa rozgrywająca, która borykała się z zatruciem pokarmowym. Ostatecznie jednak Zhao Yun wystąpiła.

W sobotnim pojedynku liderkami Evergrande były Carolina Costagrande i Katarzyna Skowrońska-Dolata, która atakowała z 42% skutecznością, zdobyła w sumie 27 punktów, do ataku dokładając jeden punkt w zagrywce i trzy w bloku.

Bohai Bank Tianjin – Evergrande Guangzhou 3:2
(23:25, 25:17, 12:25, 25:22, 15:12)Składy zespołów:
Bohai Bank:
Wang Jiamin (11), Yin Na (10), Wei Qiuyue (2), Zhang Xiaoting (16), Chen Liyi (25), Li Ying (10), Wang Qian (libero) oraz Liu Ya i Mi Yang
Evergrande:
Costagrande (31), Zhou Yuan (11), Skowrońska-Dolata (27), Suo Ma (1), Yin Meng (3), Zhao Yun (5), Jin Hong (libero) oraz Glass, Huang Huiping (9), Zhu Qing i Wei Ying (libero)

źródło: inf. własna, skowronska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved