Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Punkty zostały w Wyszkowie, derby Mazowsza dla Campera

I liga M: Punkty zostały w Wyszkowie, derby Mazowsza dla Campera

W derbach Mazowsza nie zabrakło emocji. Camper Wyszków pokonał przed własną publicznością KPS Jadar Siedlce 3:1. Gospodarze dzięki dzisiejszej wygranej awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Mecz z KPS Jadarem Siedlce był dla podopiecznych Jana Sucha pierwszym z serii trzech niezwykle ważnych spotkań. Jeżeli wyszkowianie chcą być spokojni o udział w fazie play-off, muszą zdobywać komplety punktów w spotkaniach z zespołami z Siedlec, Suwałk i Poznania. Dla zespołu KPS-u mecz w Wyszkowie miał być okazją do odbudowania się po porażce u siebie ze Ślepskiem w ubiegłej kolejce.

Pierwszy set od początku przebiegał nie po myśli gospodarzy. Siedlczanie zaskoczyli przyjmujących Campera mocną i trudną zagrywką. Wynik seta właśnie zagrywką otworzył Mateusz Jasiński. Chwilę później zablokowany został Sebastian Wójcik i było już 2:0 dla KPS-u. Pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył Łukasz Kaczorowski. Wyszkowianie doprowadzili do remisu dopiero przy stanie 5:5, kiedy powstrzymali blokiem atak Dawida Bułkowskiego. Potem inicjatywa należała już tylko do gości, a właściwie jednego zawodnika ekipy z Siedlec – Jakuba Kowalczyka. Środkowy KPS-u skutecznie punktował wyszkowian zagrywką i dzięki temu przyjezdni prowadzili 11:5. Na nic zdała się przerwa wzięta przez trenera Sucha oraz zmiany, którymi próbował się ratować szkoleniowiec Campera. Przewaga wypracowana przez podopiecznych Dominika Kwapisiewicza okazała się nie do odrobienia dla drużyny Campera i to goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa w premierowej odsłonie 25:13.

Set numer dwa rozpoczął się od wyrównanej gry z obydwu stron siatki. Jednak im dłużej trwał set, tym gospodarze osiągali coraz większą przewagę. Camper objął dwupunktowe prowadzenie po ataku Dominika Zalewskiego (5:3). Chwilę później, gdy Łukasz Kaczorowski posłał asa serwisowego, było 9:6 dla zespołu z Wyszkowa. Goście zaczęli popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Gdy w antenkę uderzył Jakub Bucki, było już 17:12 dla gospodarzy. Wtedy ponownie popis w polu zagrywki dał Łukasz Kaczorowski, który straszył przyjmujących z Siedlec swoją zagrywką. Goście nie mieli argumentów, aby podjąć walkę z Camperem. Seta zakończył Paweł Rejowski, który zaatakował w antenkę. Wynik taki sam jak w pierwszej odsłonie – jednak tym razem to miejscowi okazali się lepsi.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęli trzecią partię siatkarze Campera. Konsekwentnie grający siedlczanie szybko odrobili straty. Siatkarze Campera ponownie odskoczyli gościom, za sprawą błędu w ataku Kowalczyka (8:5). Ekipa KPS-u zniwelowała stratę do jednego punktu (9:10), jednak nie była w stanie doprowadzić do remisu. Przyjezdni nie mogli w żaden sposób powstrzymać Łukasza Kaczorowskiego, który kończył atak za atakiem. Mariusz Pruski pocelował zagrywką Jasińskiego i na tablicy widniał wynik 17:9 dla Campera. Trener Kwapisiewicz próbował ratować sytuację zmianami, ale nie przyniosły one spodziewanych rezultatów. Siatkarze z Siedlec zupełnie nie przypominali zespołu z pierwszego seta. Często mylili się w ataku i musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali 25:19.

Początkowe akcje czwartego seta stały pod znakiem gry punkt za punkt. Kiedy pomylił się Kaczorowski, goście objęli prowadzenie 3:2. Kiedy wydawało się, że ich gra została ustabilizowana, ponownie zaczęły pojawiać się błędy. Asa serwisowego posłał na drugą stronę siatki Dominik Zalewski i było 6:5 dla wyszkowian. Chwilę później moment przestoju przydarzył się gospodarzom, w siatkę zaatakował Wójcik i było po 9. Następne akcje zdominowali już siatkarze z Wyszkowa. Wójcik pojedynczym blokiem powstrzymał Arkadiusza Żakietę, asa dołożył Kaczorowski i było 14:9 dla gospodarzy. Wyszkowianie pewnie kroczyli po zwycięstwo w meczu, jednak ambitnie grający zawodnicy z Siedlec zmniejszyli stratę do czterech oczek (16:20). Ale na pogoń było już za późno. Seta i całe spotkanie zakończył Wójcik atakiem z lewego skrzydła i to gospodarze mogli się cieszyć z wygranej. MVP spotkania wybrano Łukasza Kaczorowskiego.

Warty podkreślenia jest fakt, że derby Mazowsza przyciągnęły do hali w Wyszkowie wielu kibiców. Po porażce 3:2 w Siedlcach w pierwszej rundzie, Camper wziął rewanż i po wygranej nad KPS-em awansował na czwarte miejsce w tabeli. Siedlczanie pozostali na dziewiątej pozycji.

Camper Wyszków – KPS Jadar Siedlce 3:1
(13:25, 25:13, 25:19, 25:19)