Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Policach zgodnie z przewidywaniami

I liga K: W Policach zgodnie z przewidywaniami

fot. Tomasz Tadrała

Nie było niespodzianki w Policach, gdzie miejscowy Chemik podejmował SMS Sosnowiec. Podopieczne Andrzeja Pecia walczyły bardzo ambitnie, grały naprawdę dobrze, ale w decydujących momentach górę wzięło doświadczenie policzanek.

Początek spotkania w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce Justyny Raczyńskiej i czujnej grze przy siatce blokujących Chemika należał do gospodyń (7:2). Siatkarki z Sosnowca jednak wcale się tym nie zraziły. Kiedy policzanki miały problem z przyjęciem zagrywki Patrycji Flakus, zrobiło się już tylko 8:6. Przez dłuższą chwilę utrzymywała się to dwu-, to trzypunktowa przewaga Chemika, ale kiedy na zagrywce ponownie stanęła Flakus, od stanu 15:12 dla Chemika zrobiło się 16:15 dla przyjezdnych, kiedy to m.in. sprytną kiwką popisała się Ewelina Tobiasz, a następnie w ataku nie zapunktowały Joanna Mirek i Izabela Kowalińska. Młode siatkarki z Sosnowca dzielnie stawiały opór wyżej notowanym rywalkom, prezentowały się naprawdę dobrze, nie popełniały prostych błędów. Do stanu 22:22 wynik oscylował wokół remisu. Potem jednak górę wzięło doświadczenie policzanek i po udanym bloku i pomyłkach przeciwniczek mogły się cieszyć z wygrania pierwszej partii.

W drugiej odsłonie wynik remisowy utrzymywał się do stanu 4:4, potem jednak udane akcje Justyny Raczyńskiej i Izabeli Kowalińskiej pozwoliły podopiecznym trenera Mariusza Wiktorowicza wyjść na prowadzenie 9:4. Kilka minut później, po akcjach Vesny Jovanović i Izabeli Kowalińskiej , było już 11:5. Chemik dominował w tej części meczu, osiągnął znaczną przewagę na siatce i w konsekwencji tablica pokazywała wynik 15:7. Taki stan rzeczy wydawał się jednak nie podłamać podopiecznych Andrzeja Pecia, które robiły co mogły, aby odrobić straty, grały bez żadnych kompleksów. Zniwelowały przewagę Chemika do czterech oczek (14:18), ale policzanki jednak kontrolowały boiskowe wydarzenia i spokojnie doprowadziły tę partię do zwycięskiego końca. Set zakończyły udane akcje Veroniki Hudimy.

Początek trzeciej i jak się potem okazało ostatniej partii był bardzo wyrównany, dopiero dzięki świetnej grze przy siatce Vesny Jovanović policzanki odskoczyły na 9:6. Zadziałał jednak blok zawodniczek z Sosnowca, a dodatkowo w ataku pomyliła się Magdalena Soter i przyjezdne doprowadziły do remisu 10:10. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza po raz kolejny wrzuciły jednak wyższy bieg, działał blok, dobrze w ataku radziły sobie Hudima i Kowalińska i wkrótce na tablicy było już 17:12. Przyjezdnym udało się jeszcze zredukować przewagę do trzech punktów (17:20), ale od tego momentu, w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce Agnieszki Rabki , punkty zdobywały już tylko gospodynie.Chemik Police – SMS Sosnowiec 3:0
(25:22, 25:20, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved