Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew: Jeśli tu się przebijesz, to jesteś coś wart

Nikołaj Penczew: Jeśli tu się przebijesz, to jesteś coś wart

fot. Cezary Makarewicz

Bez dwóch zdań Bułgar Nikołaj Penczew jest najlepszym zakupem Effectora w bieżącym sezonie. Razem z Armando Dangerem należy do najskuteczniejszych zawodników kieleckiej ekipy. Na ligowych parkietach zdobył już 166 punktów.

21-letni zawodnik rozpoczynał karierę w rodzinnym Płowdiw. Z drużyną narodową występował w ubiegłorocznej edycji Ligi Światowej i igrzyskach olimpijskich w Londynie, w których Bułgarzy dwukrotnie zajęli czwarte miejsce. Był także w kadrze na mistrzostwa świata w 2010 roku (7. miejsce) i rok później zagrał w Lidze Światowej (5. miejsce). Wciąż brakuje mu zatem medalu wielkiej imprezy.

W moim kraju ludzie kochają siatkówkę. To druga po piłce nożnej najbardziej popularna dyscyplina sportu. Wiele dzieciaków od najmłodszych lat przebija piłkę przez siatkę, serwuje, blokuje, ścina. Bawi się siatkówką. Ja właśnie byłem takim dzieckiem. Mając 11 lat, wszedłem do hali na pierwszy trening – wspomina Nikołaj Penczew.

Jego talent szybko się rozwinął i poprzedni sezon Nikołaj spędził już we włoskim klubie Copra Elior Piacenza. – Nikołaj jest naszym odkryciem. W wielu meczach stanowi o sile zespołu. Choć jest młody i nie tak doświadczony, znakomicie radzi sobie w nowych realiach. Mam nadzieję, że uda nam się go zatrzymać na dłużej – mówi trener Effectora Dariusz Daszkiewicz. Niewykluczone, że tak się stanie, bo Penczew znakomicie czuje się w Kielcach. – Gdy idę ulicą, kibice często mnie pozdrawiają. To fajna sprawa być tak rozpoznawalnym. Ludzie żyją tu sportem. Szczypiorniści Vive Targów czy piłkarze Korony są chyba bardziej popularni niż my, siatkarze, ale może kiedyś dorównamy im sławą – zastanawia się Bułgar.Przyjmujący nie może się nachwalić PlusLigi i cieszy się, że ma okazję grać na co dzień z największymi siatkarskimi gwiazdami. – Polska liga to potężny projekt. Jeśli tu się przebijesz, to znaczy jesteś coś wart – uważa Penczew.

Więcej w czwartkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved