Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Lorenzo Bernardi: Będziemy walczyć o zwycięstwo

Lorenzo Bernardi: Będziemy walczyć o zwycięstwo

fot. archiwum

W półfinale PP podopieczni Lorenzo Bernardiego zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą w tym sezonie jeszcze nie wygrali. - Każdy kolejny mecz to nowa historia. Jutro obie drużyny mają jednakowe szanse na wygraną - mówi szkoleniowiec jastrzębian.

W meczu półfinałowym zagracie z ZAKSĄ, z którą w tym sezonie bardzo trudno wam się gra.

Lorenzo Bernardi: – Tak, z pewnością to trudny przeciwnik, przegraliśmy z kędzierzynianami dwa mecze w tym sezonie. Jutro jednak jest nowy dzień, każdy kolejny mecz to nowa historia. Oczywiście, musimy spodziewać się ciężkiego meczu, bo jak powiedziałem, ZAKSA to bardzo, bardzo silny zespół. Jutro jednakże spotkanie zacznie się od wyniku 0:0 i obie drużyny mają jednakowe szanse na zwycięstwo i awans do finału.

W jaki sposób przygotowywaliście się do Pucharu Polski? Bo jak pan powiedział na konferencji, zwycięstwo w turnieju nie daje kwalifikacji do Ligi Mistrzów.– To prawda, ale to dla nas nie ma znaczenia. Puchar Polski to bardzo ważny turniej. Myślę, że to nie tylko moje zdanie, ale cała drużyna wyjdzie na parkiet w jednym celu – by wygrać. Skoro nagrodą nie jest kwalifikacja do Ligi Mistrzów, to będziemy walczyć po prostu o zwycięstwo. Zresztą, podobnie jak i pozostałe ekipy, bo z pewnością nikt nie przyjechał tu przegrać.

Dodatkowo wygrana Pucharu Polski to duży prestiż dla całego zespołu.

– Tak, ale też dlatego, że organizacja turnieju za każdym razem stoi na najwyższym poziomie. Atmosfera zawsze jest fantastyczna, mecze cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów, a jak wiadomo, marketing także jest bardzo istotny w sporcie. Jestem przekonany, że każdy team, każdy zawodnik da z siebie wszystko, by wygrać trofeum.

Jastrzębscy zawodnicy także podkreślali, że myślą o turnieju już od początku miesiąca i są bardzo na tym skupieni. Może to będzie dobry znak?

– Bez wątpienia to jest ważne, lecz moim zdaniem musimy realizować politykę małych kroków: skupiać się na każdym kolejnym dniu, treningu, meczu. W zeszłym tygodniu graliśmy z AZS-em Olsztyn i wówczas skupialiśmy się na tym przeciwniku, ale z całą pewnością myślami byliśmy także przy Pucharze Polski. Teraz musimy skupić się na kolejnym spotkaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved