Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Krzysztof Gierczyński: Wszyscy wiemy, jak mamy grać

Krzysztof Gierczyński: Wszyscy wiemy, jak mamy grać

fot. archiwum

- Wszyscy wiemy, w których elementach powinniśmy być lepsi, w których ryzykować. Będzie to kolejny pojedynek z ZAKSĄ, dwa nam nie wyszły, ten trzeci pucharowy powinien z naszej strony stać na wysokim poziomie - mówi Krzysztof Gierczyński.

W sobotę w Częstochowie rozpoczyna się turniej finałowy Pucharu Polski. – Będą tam cztery zespoły i każdy z nich myśli o tym, żeby ten puchar zdobyć, tak samo i my. Dla mnie osobiście ważne jest to, że ten turniej rozgrywany będzie w Częstochowie, a więc w mieście, w którym spędziłem kilka sezonów, kilka lat. Mam nadzieję, że Częstochowa będzie dla mnie i Jastrzębskiego Węgla nadal szczęśliwa. Liczymy na to, że w niedzielę wrócimy z pucharem – przyznaje przyjmujący jastrzębian, Krzysztof Gierczyński.

Gierczyński raz już cieszył się ze zdobycia Pucharu Polski. W 2008 roku w barwach AZS Częstochowa pokonał wówczas w finale… Jastrzębski Węgiel. – Dla mnie był to wspaniały turniej, wiąże się to głównie z tym, że wygraliśmy. Rozgrywaliśmy wtedy trzy mecze, była troszkę inna formula tych rozgrywek. Pierwszy mecz wygraliśmy z Sosnowcem, potem z Olsztynem i w finale graliśmy z Jastrzębskim Węglem. Pamiętam, że byliśmy do tego turnieju dobrze przygotowani, ale nie byliśmy faworytem. Czuliśmy się jednak bardzo dobrze i chyba decydujące spotkanie rozegraliśmy w półfinale, pokonując faworyzowany AZS Olsztyn – wspomina Krzysztof Gierczyński. – Rozpędzeni trafiliśmy na Jastrzębski Węgiel, który był trochę zmęczony meczem ze Skrą. Wszyscy pamiętamy tę jedną akcję Dawida Murka, mimo tego zszedł z parkietu pokonany. My graliśmy równo i udało nam się zdobyć puchar, dla mnie jak na razie jedyny.

W sobotnim półfinale jastrzębianie zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, zespołem, który w tym sezonie im wyraźnie nie leży. – Wszyscy wiemy jak powinniśmy grać, w którym elementach powinniśmy być lepsi, w których ryzykować. Będzie to kolejny pojedynek z ZAKSĄ, dwa nam nie wyszły, mam nadzieję, że ten trzeci – pucharowy – będzie stał z naszej strony na wysokim poziomie. Na pewno nie stoimy na straconej pozycji. Analizujemy grę przeciwnika i własną, wiemy jakie popełniliśmy błędy i jeśli wyciągniemy wnioski, to nie będziemy bez szans. Nie jesteśmy faworytem, ale chyba żaden z tych czterech zespołów nie może o sobie tak powiedzieć. Wszystko się rozstrzygnie w sobotę i niedzielę, zobaczymy, kto będzie w lepszej dyspozycji akurat w tych dwóch dniach – kończy swoją wypowiedź Gierczyński.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved