Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jurij Mariczew trenerem żeńskiej reprezentacji Rosji

Jurij Mariczew trenerem żeńskiej reprezentacji Rosji

fot. archiwum

Jurij Mariczew obejmie posadę selekcjonera żeńskiej reprezentacji Rosji, która od sierpnia pozostawała bez trenera po śmierci Siergieja Owczynnikowa. - Większość opowiedziała się za kandydaturą Mariczewa - powiedział prezydent rosyjskiej federacji siatkówki.

W głosowaniu wzięło udział osiem osób, z czego siedem opowiedziało się za Mariczewem, a jedna wstrzymała się od głosu – wyjawił Stanisław Szewczenko. Kontrakt z Mariczewem został podpisany na dwa lata. W 2010 roku Jurij Mariczew zdobył brązowy medal z krasnodarskim Dynamo, z którym dalej jest związany kontraktem. Dyrektor krasnodarskiego klubu Rusłan Olichwer przyznał, że jest gotów pójść na ustępstwa i wesprzeć Mariczewa. – To dobry fachowiec i udowodnił to w swojej długoletniej pracy w naszym klubie. Jeśli człowiek chce się rozwijać i osiągnąć jeszcze więcej, to czemu nie mamy dać mu szansy. Na razie nie wiemy czy Mariczew zostanie na przyszły sezon, może nawet sam będzie chciał się skupić tylko na pracy z reprezentacją. Jeszcze będziemy rozmawiać z nim na ten temat – stwierdził Olichwer. Dyrektor Dynama zaznaczył, że zarządowi nie przeszkadza w obecnym sezonie połączenie przez Mariczewa dwóch posad – w klubie i reprezentacji.

Sam zainteresowany otwarcie przyznał, że dołoży wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty z żeńską reprezentacją. – Jeśli chodzi o kransnodarskie Dynamo, to w tej chwili jest to dla mnie priorytetowa sprawa i nie dlatego, że mam dalej kontrakt, ale z powodu odpowiedzialności, jaką jestem za ten zespół obarczony. Kontrakt kończy mi się w tym sezonie, ale chętnie podejmę się pracy na dwa fronty, ponieważ uważam, że sobie poradzę – wyznał Jurij Mariczew.

Do niedawna jednym z kandydatów był uważany trener Dynama Kazań Riszat Giljazutdinow, który ma dobre zdanie o nowym trenerze reprezentacji Rosji. – Znam Mariczewa od kiedy jeszcze grał w siatkówkę. Odnosi dobre wyniki jako trener. Na dany moment to dobra kandydatura, dlatego popieram taki wybór federacji – powiedział Giljazutdinov.Kwestia trenera męskiej reprezentacji Rosji nie została jeszcze rozpatrzona przez rosyjską federację. Dopiero na następnym zebraniu na początku marca zarząd planuje omówić tę kwestię.

Jako zawodnik Jurij Mariczew występował w rosyjskiej, tureckiej i izraelskiej lidze. Trzy razy zdobył mistrzostwo kraju z CSKA (1986, 1990, 1991), mistrzostwo Turcji (1992), Superpuchar Europy (1991). Karierę trenerską rozpoczął w 2001 roku w Nowym Urengoju, w którym czasami również wychodził na boisko jako zawodnik. Jako trener w latach 2003-2007 pracował z Nieftianikiem, od 2007- 2009 w Uralu Ufa, a od 2009 roku kontynuował karierę trenerską w Dynamie Krasnodar.

źródło: dinamokrasnodar.ru, rsport.ru, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved