Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dwa tureckie i dwa azerskie zespoły grają dalej w Lidze Mistrzyń

Dwa tureckie i dwa azerskie zespoły grają dalej w Lidze Mistrzyń

Rezultaty rewanżowych spotkań Ligi Mistrzyń nie zaskoczyły obserwatorów. Tylko w jednej z par rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero poprzez złotego seta, natomiast w kolejnej rundzie dojdzie do arcyciekawego pojedynku tureckich gigantów.

Spotkania pomiędzy zespołem Rabity Baku oraz francuskiego RC Cannes przebiegały pod dyktando gospodyń. Już w ubiegłym tygodniu podopieczne Marcello Abondanzy pokazały swoją dominację w ataku. Podobnie było i tym razem, ale na największe słowa uznania zasługuje Madelaynne Montaño – zdobywczyni 13 punktów. Fantastyczną zmianę dała również Bułgarka Rabadżijewa, która już w pierwszej partii zastąpiła słabo spisującą się Angelinę Hübner i popisała się aż 65% skutecznością w ataku. Równomierne rozłożenie ataku to efekt nie tylko rozsądnej gry Katarzyny Skorupy, ale również i świetnej dyspozycji dominikańskiej libero – Brendy Castillo, która popisała się przyjęciem pozytywnym na poziomie 60%. Francuzki nie miały argumentów w starciu z dobrze dysponowanym zespołem z Baku. Atak oparty był przede wszystkim na Centoni, która zdobyła 14 punktów, ale nie mogła liczyć na wsparcie swoich koleżanek. Kompletnie niewidoczna w tym spotkaniu była solidna do tej pory Victoria Ravva. Francuzki przegrały spotkanie na wyjeździe 0:3 i odpadły z dalszej rywalizacji.

Rabita Baku – RC Cannes 3:0
(25:19, 25:18, 25:17)
awans: Rabita

Kibice w Rosji mogli obserwować zażartą walkę pomiędzy zespołami z Dynama Kazań oraz Dynama Moskwa. To starcie można opisać jako Jekaterina Gamowa show, bowiem rosyjska atakująca popisała się zdobyczą 40 punktów. Kroku dotrzymywała jej Amerykanka Jordan Larson, która poza 20 punktami popisała się dodatkowo przyjęciem perfekcyjnym na poziomie 67%. Czoła rozpędzonym siatkarkom z Kazania stawiały tradycyjnie liderka ekipy z Moskwy Natalia Obmoczajewa oraz Chorwatka Natasza Osmokrović, które wspólnie zdobyły ponad 40 punktów. Okazało się to jednak za mało w konfrontacji z fantastycznie dysponowanym zespołem z Kazania, a podopieczne Svietlany Ilić musiały uznać po pięciu setach wyższość rywala i tym samym pożegnały się z kolejną fazą Ligi Mistrzyń.

Dynamo Kazań – Dynamo Moskwa 3:2
(29:27, 25:16, 16:25, 21:25, 15:13)
awans: Dynamo Kazań

Po ostatnim spotkaniu pewnie wygranym przez Eczacibasi 3:1 w tym tygodniu Włoszki niespodziewanie postawiły opór, a zwycięstwo podopiecznym trenera Lorenzo Micellego wcale nie przyszło łatwo. Pierwsza partia wprawdzie potoczyła się po ich myśli, ale w drugiej musiały uznać wyższość rywalek, i to aż w stosunku 15:25. Podobny przebieg miały dwie kolejne partie, a Turczynki rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść dopiero w tie-breaku, wygrywając go 15:9. Atak w drużynie ze Stambułu oparty był tradycyjnie na Saszkowej, Poljak oraz Darnel, które w sumie zdobyły aż 50 punktów. W zespole Giovanniego Caprary opór stawiały przede wszystkim Alexandra Klinemann oraz młodsza z sióstr z Bosetti, które zdobyły odpowiednio 19 oraz 17 punktów. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia finalnego zwycięstwa, a zawodniczek z Cortese mimo heroicznej walki nie zobaczymy już w dalszych rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Eczacibasi Vitra Istambul – Asystel Villa Cortese 3:2
(25:20, 15:25, 25:17, 15:25, 15:9)
awans: Eczacibasi

Jedyny reprezentant Polski w Lidze Mistrzyń niestety wczoraj pożegnał się z dalszą rywalizacją. Po przegranej w ubiegłym tygodniu w Sopocie 1:3 podopieczne trenera Adama Grabowskiego uległy na wyjeździe 0:3. Zawodniczki Vakifbanku nie pozostawiły złudzeń Polkom, a główne skrzypce w ekipie trenera Giovanniego Guidettiego odegrała Polka Małgorzata Glinka- Mogentale, która dzięki swojej technice kończyła przede wszystkim sytuacyjne piłki, zdobywając 13 punktów. Z dobrej strony pokazała się młoda atakująca Polen, która doskonale zastąpiła Serbkę Brakocević i zapisała na swoim koncie 12 oczek. Polki dzielnie próbowały stawiać opór, ale w obliczu słabszej dyspozycji Rachel Rourke nie miały wielu argumentów. O sile sopocianek stanowiła przede wszystkim Brazylijka Coimbra – zdobywczyni 8 punktów, ale w pojedynkę niewiele mogła zdziałać. Polki przegraną 0:3 zakończyły swoją przygodę z Ligą Mistrzyń w sezonie 2012/2013.

Vakifbank Stambuł – Atom Trefl Sopot 3:0
(25:19, 25:23, 25:16)
awans: Vakifbank

Najbardziej emocjonujące spotkanie rozegrane zostało w Busto Arsizio, bowiem gospodynie upatrywane w roli faworytek przegrały tydzień temu spotkanie w Schwerinie i musiały w kolejnym pojedynku nie tylko doprowadzić do remisu, ale rozstrzygnąć złotego seta na własną korzyść. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń, a trzeba przyznać, że główną rolę odegrała tutaj środkowa Christina Bauer. W trzecim secie nastąpiło rozprężenie gospodyń, a do głosu doszła środkowa ekipy przyjezdnej Hatinova, która w parze z rozgrywającą Denise Hanke tworzyła największe zagrożenie dla ekipy przeciwnej. Czwarty set to już dominacja gospodyń, o rozstrzygnięciu miał zadecydować złoty set. Zdeterminowane gospodynie nie zamierzały zaprzepaścić tej szansy i ostatnią partię wygrały do 10, a na parkiecie w Busto Arsizio rozpoczęła się demonstracja radości.

Busto Arsizio – Schweriner SC 3:1
(25:23, 25:21, 18:25, 25:18 i 15:10)
awans: Busto Arsizio

Pojedynek potentatów ligi azerskiej przebiegł po raz kolejny pod dyktando podopiecznych trenera Chiappiniego. Tym samym Azerrail w kolejnej rundzie zmierzy się z zespołem Busto Arsizio. Pokonanie Lokomotivu Baku bez straty seta w obu spotkaniach jest zdecydowanie pewnym zaskoczeniem, bowiem zespół ten prezentował się w fazie grupowej fenomenalnie i zajął po wszystkich spotkaniach pierwsze miejsce. Mimo dobrej postawy Anety Havlickovej, prowadzone przez Milenę Radecką zawodniczki nie pozwoliły wybić się z rytmu, szybko wyjaśniając losy partii. – Walczyliśmy agresywnie, ale dzisiejszego wieczoru nie starczyło to na dobrze dysponowanego rywala – trafnie podsumował spotkanie trener Lokomotivu Giuseppe Cuccarini.

Lokomotiv Baku – Azerrail Baku 0:3
(20:25, 18:25, 22:25)
awans: Azerrail