Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy

Waldemar Kawka: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy

fot. archiwum

- W decydujących momentach zabrakło nam determinacji, odwagi - mówił po drugiej porażce z Fenerbahce Stambuł trener Waldemar Kawka. Zawodniczki tureckiego zespołu chwaliły jednak MKS i podkreślały, że był to dla nich trudny mecz.

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał rewanżowe spotkanie z Fenerbahce Stambuł i odpadł z dalszych rozgrywek. Drużyna gości była zadowolona z odniesionego zwycięstwa pomimo trudności jakie napotkała w podróży. – Był to dla nas ciężki mecz ze względu na to, że przez ostatnie dwa dni podróżowaliśmy, ponadto nie byliśmy w stanie wczoraj trenować, ponieważ zagubiły się nasze torby ze sprzętem. Jesteśmy szczęśliwe z odniesionego zwycięstwa, dąbrowianki zagrały bardzo dobrze w obronie, podbijały trudne piłki, a nam grało się ciężko – podsumowała spotkanie Berenika Okuniewska. W podobnym tonie wypowiedziała się Tokatlioglu Seda kapitan tureckiej drużyny. – Gratuluję postawy w dzisiejszym spotkaniu miejscowej drużynie, nam grało się ciężko, nie był to łatwy mecz dla nas, jesteśmy szczęśliwe, że wygrałyśmy i uzyskałyśmy awans do kolejnej rundy – cieszyła się zawodniczka.

Za postawę w meczu miejscowej drużynie ciepłych słów nie szczędził trener Mohamet Soz.Przyjechaliśmy do Dąbrowy Górniczej po długiej podróży, spodziewaliśmy się ciężkiego meczu z miejscową drużyną, ponieważ MKS gra bardzo dobrze i zespołowo. MKS postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę, nie jest to drużyna, z którą łatwo się wygrywa. Na szczęście nasz serwis był na tyle mocny, że udało nam się zdobyć kilka punktów. Porażka w drugim secie spowodowana była naszymi błędami – powiedział po zakończonym meczu trener Fenerbahce.

MKS Dąbrowa Górnicza liczył na osiągnięcie lepszego wyniku, jednak tak się nie stało. – Dzisiejszy mecz był lepszy w naszym wykonaniu niż tydzień temu w Turcji, cieszę się, że postawiliśmy wysoko poprzeczkę naszym rywalkom. Momentami w niektórych sytuacjach brakowało nam postawienia przysłowiowej kropki nad „i”, kto wie jak wówczas potoczyłby się ten mecz – powiedziała kapitan MKS-u Magdalena Śliwa.Trener dąbrowianek, podobnie jak Magdalena Śliwa, miał nadzieję na lepszy wynik. Chciał, aby jego drużyna zagrała złotego seta. – Znając perturbacje tureckiej ekipy, liczyłem na bardzo dobrą postawę moich zawodniczek, okazało się, że ekipa turecka to bardo dobra drużyna. W decydujących momentach zabrakło nam determinacji, odwagi, widać było, że w piłkach sytuacyjnych nie zagraliśmy na sto procent. Próbujemy nie zrobić błędów, oddajemy przeciwnikowi piłkę, a z takim zespołem nie można tak grać, trzeba zaryzykować i wtedy można stworzyć sobie szansę, a nam tego zabrakło. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy w tym spotkaniu, walczyliśmy o każdą piłkę, ale okazało się to nieskuteczne – zakończył trener Waldemar Kawka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved