Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > W Sopocie wierzą w wyeliminowanie Vakifbanku

W Sopocie wierzą w wyeliminowanie Vakifbanku

- Najważniejsze będzie doprowadzenie do remisu w dwumeczu. Wówczas zagramy złoty set, który zawsze jest loterią. W takiej partii wszystko jest możliwe - ocenia Adam Grabowski, szkoleniowiec mistrzyń Polski, nie tracąc nadziei na wyeliminowanie w LM Vakifbanku.

Atom Trefl na własnym parkiecie przegrał z VakifBankiem Stambuł 1:3 (przeczytaj relację). To oznacza, że aby pozostać w Lidze Mistrzyń, sopocianki muszą wygrać w czwartek najpierw mecz. Rozmiary zwycięstwa nie są istotne. Bilans setów nie ma bowiem żadnego znaczenia. Tylko wówczas dojdzie do złotego seta. – Nastroje są bojowe. Dziewczyny zapowiadają, że będą walczyć. Mamy dobre warunki do przygotowań. W Stambule trenujemy już od wtorku. Było to możliwe, gdyż VakifBank do nas też przyjechał kilka dni przed meczem i teraz rewanżuje nam się tym samym. Trening, już pod kątem najbliższego meczu ligowego, możemy przeprowadzić w Stambule nawet w piątek – mówi Tomasz Słodkowski, prezes sopockiego klubu.

Atom Trefl wystawi do gry tę samą „12” zawodniczek, co w wygranym meczu w ostatnią sobotę w Pile. W porównaniu z pierwszym pojedynkiem z VakifBankiem, drużynę wzmocni Erica Coimbra, która wyleczyła uraz stawu skokowego. Brazylijka zapewne rozpocznie mecz w podstawowej „6”, zastępując na przyjęciu Annę Podolec bądź Klaudię Kaczorowską.

W jakich elementach mistrzynie Polski w Burhan Felek Voleybol Salonu powinny szukać szansy na sukces i sensację, jakim byłby niewątpliwie ich awans? – O jakości naszej gry świadczy liczba błędów. Trzeba ich popełnić zdecydowanie mniej niż w pierwszym meczu – ocenia trener Adam Grabowski.Trzeba być cały czas skoncentrowanym, aby dokładnie dogrywać drugą piłkę po podbiciu ataku rywala. Musimy też postarać jak najdłużej utrzymać w polu serwisowym, aby po 1-2 dobrych zagrywkach trzecia nie była zepsuta, jak to miało miejsce w pierwszym pojedynku – dodaje Izabela Bełcik, kapitan sopockiej drużyny.

źródło: sport.trojmiasto.pl