Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo

Paweł Zatorski: Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo

- Po raz kolejny w tym sezonie nie wykorzystaliśmy swojej szansy, jest jakiś problem. Nie wiemy do końca na czym on polega, ale w wielu meczach mieliśmy szansę wygrać, a nie wykorzystujemy tego - przyznał Paweł Zatorski, libero bełchatowskiej Skry.

Po pierwszym, gładko wygranym przez bełchatowian meczu, wszyscy sądzili, że zespół z Izmiru to stosunkowo łatwy przeciwnik. W Łodzi już inauguracyjny, wyraźnie przegrany przez wicemistrzów Polski set pokazał, że rywal zawiesił poprzeczkę znacznie wyżej. Po przegranym spotkaniu rewanżowym i złotym secie mecz skomentował libero drużyny z Bełchatowa, Paweł Zatorski.Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i Turcy będą walczyli. Weszliśmy sennie w ten mecz, a oni od początku byli zmobilizowani i chętni do walki. Ta publiczność, która tak licznie się zgromadziła, dopingowała nas, ale i bardzo mobilizowała Turków.

W piątym secie Skra prowadziła już 8:4 i kiedy wydawało się, że wszystko jest w rękach podopiecznych Jacka Nawrockiego, coś się w ich grze „zacięło”. – No niestety, coś stanęło. Po raz kolejny w tym sezonie nie wykorzystaliśmy swojej szansy, jest jakiś problem. Nie wiemy do końca na czym on polega, ale w wielu meczach mieliśmy szansę wygrać, a nie wykorzystujemy tego – zauważył Zatorski.

Ostatni mecz ligowy pokazał, że bełchatowianie cały czas nie mogą wrócić do swojej dobrej dyspozycji. Częstochowianie pokonali Skrę Bełchatów, pomimo tego, że przegrywali już 0:2. – Trudno mi powiedzieć dlaczego tak się stało, z Częstochową nie grała połowa drużyny. Mimo że mieliśmy swoje szanse, to częstochowianie odrodzili się po dwóch setach i wykorzystali nasze słabości. Po raz kolejny nie wykorzystaliśmy szansy na wygranie meczu – zakończył libero bełchatowskiej drużyny.