Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Woicki: Popełniliśmy trochę niepotrzebnych błędów

Paweł Woicki: Popełniliśmy trochę niepotrzebnych błędów

- Mogliśmy to spotkanie wygrać bez złotego seta - przyznał po porażce z Arkasem Izmir Paweł Woicki. - Takie porażki dotykają nas osobiście, ale w naszej drużynie wszyscy walczą o złoty medal, nikt nie zwiesza głów - podkreślił kapitan Skry Mariusz Wlazły.

Bełchatowianie fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Podopieczni Jacka Nawrockiego, mówiąc żargonem bokserskim, dwukrotnie znaleźli się na deskach, najpierw w pierwszym secie, przegranym do 14, a później w trzecim (22:25). Jednak za każdym razem, niczym prawdziwi „figterzy”, potrafili się podnieść. Po gładkim zwycięstwie (25:18) w czwartej odsłonie, z animuszem przystąpili do tie-breaka, gdzie prowadzili już 8:4, jednak to było za mało, żeby dowieźć zwycięstwo do końca. – Tak naprawdę chyba trzy albo cztery zagrywki zepsuliśmy po 13 punkcie. Szkoda, bo mogliśmy to spotkanie wygrać bez złotego seta – zaznaczył Paweł Woicki.Myślę, że aby wygrać tie-breaka, potrzeba nam było troszeczkę szczęścia, bo jeśli chodzi o „złotego seta”, to wygrał go zagrywką Agamez – dodał.

Rozgrywający Skry przyznał nawet, że mecz mógł się zakończyć na korzyść wicemistrzów Polski po czterech partiach. – Popełniliśmy trochę niepotrzebnych błędów i to zadecydowało o tym, że był tie-break i „złoty set” – zauważył Woicki.

Bełchatowianie najpierw odpadli z Pucharu Polski, a teraz pożegnali się z Ligą Mistrzów. Podopiecznym Jacka Nawrockiego zostały już tylko rozgrywki na krajowym podwórku. Nie zmienia to jednak faktu, że prześladowana kontuzjami Skra ma za sobą serię porażek. Czy wicemistrzowie Polski są w stanie odbudować formę na najważniejsze mecze w PlusLidze? – To dopiero zobaczymy w marcu albo w kwietniu – powiedział tajemniczo Mariusz Wlazły.

Kapitan ekipy z Bełchatowa na pytanie, która pozycja go usatysfakcjonuje, odpowiedział krótko. – Ja gram o zwycięstwo za każdym razem. Oczywiście, każdy z nas ma chęć wygrywania i takie porażki (jak z Arkasem – przyp. red.) dotykają nas osobiście, ale w naszej drużynie wszyscy walczą o złoty medal, nikt nie zwiesza głów.