Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Niko Freriks: W zespole są zawodnicy nie grający zawodowo

Niko Freriks: W zespole są zawodnicy nie grający zawodowo

fot. Cezary Makarewicz

Delecta Bydgoszcz wygrała u siebie 3:1 z Moerser S.C. i zapewniła sobie awans do 1/4 finału Challenge Cup. - Muszę otwarcie przyznać, że Delecta Bydgoszcz jest po prostu lepszym zespołem od nas - powiedział po meczu były rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Niko Freriks.

Zagraliście bardzo dobrze w drugim secie, jednak w trzeciej partii to Delecta kontrolowała przebieg wydarzeń. Co zmieniło się na boisku?

Niko Freriks: – Wywarli na nas naprawdę wielką presję, a my mieliśmy poważne kłopoty z przyjęciem. Poza tym muszę otwarcie przyznać, że Delecta Bydgoszcz jest po prostu lepszym zespołem od nas.

W wygranym przez was secie na boisku pojawił się Łukasz Owczarz, we wszystkich pozostałych partiach grał pierwszoszóstkowy atakujący Delecty. Czy można powiedzieć, że wasz największy problem nazywał się Dawid Konarski?Faktycznie, mieliśmy z nim duże kłopoty, jest bardzo dobrym atakującym i nie mieliśmy właściwie żadnej odpowiedzi na jego zagrania.

W PlusLidze gra dwóch twoich rodaków, Wytze Kooistra i Rob Bontje. Czy rozmawiałeś z nimi, aby dowiedzieć się czegoś o potencjale Delecty?

Tak, odbyłem dość lakoniczną rozmowę z Wytze, o potencjale tego zespołu, szukaliśmy o nich informacji w wielu źródłach, wiedzieliśmy, że klub z Bydgoszczy jest bardzo silny i pokonanie ich będzie bardzo trudnym zadaniem.

Pojawiliście się w Bydgoszczy w 10-osobowym składzie. Co przeszkodziło wam w skompletowaniu meczowej dwunastki?

Obecnie mamy trzech kontuzjowanych zawodników, poza tym jeden z atakujących, który dziś grał, jest chory, więc jesteśmy obecnie w dość trudnej sytuacji personalnej.

Nie wszyscy zawodnicy w zespole zajmują się wyłącznie grą w siatkówkę. Czy sprawia to jakieś problemy na co dzień?

Nie, chociaż faktycznie są w zespole zawodnicy, którzy nie zajmują się zawodowo siatkówką, więc nie możemy trenować dwa razy dziennie, jako zespół mamy jeden trening dziennie. Teraz mamy bardzo napięty terminarz, ponieważ graliśmy dwa mecze w tygodniu, było to dla nas bardzo duże obciążenie, które utrudniało organizację treningów, jednak uważam, że w ostatnim czasie graliśmy dobrze, na poziomie naszych możliwości.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved